212 daireyi 785 kişiye sattılar

İstanbul Esenyurt’ta bir sitenin idaresinin bir küme tarafından silah zoruyla ele geçirildiği, sitedeki 212 dairenin ‘ikiz satış’ metoduyla 785 bireye satıldığı argüman edildi. Bahisle ilgili 6 vilayette başlatılan operasyonlarda 29 kişi gözaltına alındı.

34 KİŞİNİN KİMLİĞİ TESPİT EDİLDİ

DHA’daki habere nazaran, Esenyurt’ta siteden daire satın alanlar, site idaresine silah zoruyla el koyan şebeke yüzünden konutlarına yerleşemediğini söyledi. Sitedeki 212 daireyi 785 bireye düzmece ‘ikiz satış’ yaparak sattığı da öne sürülen N.A. ile Ç.Ş.’nin liderliğindeki şebeke üyeleri ise kimi mesken sahiplerini silahla darp etti. Yaklaşık iki yıldır parasını ödedikleri meskenlerine yerleşemeyen mağdurlar, polise giderek şikayetçi oldu. Şikayet üzerine polis, şebeke üyesi 34 kişinin kimliğini tespit etti. 300 milyon liralık dolandırıcılık yaptığı öne sürülen şüphelilerin yakalanması için bu sabah İstanbul, Diyarbakır, Ankara, Elazığ, Antalya ve Muş vilayetlerinde çok sayıda adrese eş vakitli operasyon düzenlendi. Operasyonda 29 kuşkulu gözaltına alındı.

Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda ruhsatsız tabanca, pompalı tüfek, 58 adet çeşitli ebatlarda fişek, 24 adet kartuş ve çok sayıda çeşitli dokümanlar ele geçirildi. Şüphelilerin emniyetteki süreçleri devam ediyor. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir