70 yaşındaki İhsan Amca, torunlarıyla oynamak için bilgisayar kursuna yazıldı

Konya’da 70 yaşındaki emekli Ali İhsan Çınarsoy, torunlarının bilgisayarda oyun oynamalarına imrenerek kursuna kayıt yaptırıp bilgisayar dersi almaya başladı.

Bilgisayar kullanan torunlarını izleyerek bilgisayara merak salan 70 yaşındaki emekli Ali İhsan Çınarsoy, geçtiğimiz Eylül ayında Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK) Bilgisayar İşletmeciliği alanına kayıt yaptırdı. KOMEK Araplar Kursuna ders günleri gelen Ali İhsan Çınarsoy, öğrenme azmiyle gençlere örnek oluyor. Sınıfın en yaşlısı olarak eğitim alan Ali İhsan Çınarsoy, yeni bir şeyler öğrenmenin memnunluğunu yaşadığını söz etti.

“TORUNLARLA BU FORMDA DAHA ÇOK EĞLENEBİLİRİZ”

Torunlarının küçük yaşta bilgisayardan rahatlıkla faydalandığını kendisinin torunlarından görerek bu teknolojiye meraklandığını tabir eden Ali İhsan Çınarsoy, “3 tane oğlum var, çocuklarımın çocukları bilgisayarı rahatlıkla oynuyorlar. Bende torunlara bakarak merak sardı, bu biçimde başladı bu merak. Torunlarla bu biçimde daha çok eğlenebiliriz, bilgi sahibi olabiliriz. Artık haber almak ve öğrenme hali radyo televizyondan başka internet var bunu da kullanabilirsek keyifli olacağız inşallah” dedi.

“BİZE KENDİNİ AÇARSA, BİZ DE ONA MÜRACAAT EDEREK BİLGİ ALIRIZ”

Haber izlemeyi ve bu biçimde bilgi edinmeye meraklı olduğunu anlatan Çınarsoy, “Ben de bilgisayardan bilgileri alıp dünyadan haberdar olmak için öğrenmek istiyorum. Ben televizyon seyrettiğimde ekseriyetle haberleri izliyorum. Kanallarda haber neredeyse ben o kanalları izleyerek bilgi alıyorum. Dünyadan haberdar olmak lazım, insan olarak haberdar olarak bilgi almak gerekiyor. Şuanda yeni eğitime başladığım için bilgisayarda ne yapılıyor pek bilmiyorum lakin tanışınca o bize kendini açarsa, bizde ona müracaat ederek bilgi alırız” biçiminde konuştu.

“TORUNLARIMLA OYNAMAK İSTİYORUM”

Sınıfa birinci kurs günü girdiğinde 70 yaşındaki Ali İhsan Çınarsoy’u gördüğünde çok heyecanlandığını aktaran Bilgisayar Öğretmeni Sevilay Pırtı, “Yaş itibariyle büyüktü. Ben genelde sınıfa girdiğimde öğrencilerle birinci olarak tanışırım ve hayat kıssalarını sorarım neler yaptığı hakkında. İhsan beyinde hayat öyküsü bana çok beğenilen geldi. İhsan beye kaç yaşındasınız dediğimde ‘öğretmenim 70 yaşındayım ben’ dedi ve bu benim hakikaten çok hoşuma gitti. İhsan beye ne için geldiğiniz dediğimde? Oda bana ‘benim torunlarım var onlar bilgisayarda çok hoş oyun oynuyorlar, internete giriyorlar ve ben onları daima izliyorum. Onlar bana heyecan veriyor. Bunu öğrenip bilgi edinip, torunlarımla birlikte onlarla birlikte yarış halinde oyun oynamak istiyorum’ dedi. Tabi ki bu heyecan ve istek beni de çok memnun etti. İhsan bey çok başarılı bir öğrenci. Gençlere baktığımız vakit gençler bazen olayı ciddiye almazken, İhsan bey o kadar ciddiye alıyor” diye konuştu.

KAYNAK: İHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir