Adana’da bu yaz serinlemek için sulama kanalına giren 28 kişi hayatını kaybetti

Yazın kavurucu sıcakların yaşandığı Adana’da her yaz sezonu onlarca kişi, serinlemek için girdiği sulama kanallarında boğuldu.

Kent merkezinden geçen kanalların etrafı, tel örgülerle kapatılıp, ‘Yüzmek tehlikeli ve yasak’ yazılı ikaz tabelaları asılırken, polis takımları de daima bölgede devriye gezerek suya girenleri uyardı. 

Adana’da bu yaz ortalarında çoğunlukla çocukların bulunduğu 28 kişi boğuldu. Son 10 yılda ise 288 kişi, sulama kanallarında can verdi.

YÜZMEYE DEVAM ETTİLER

Eylül ayının ortalarına gelinmesine karşın hava sıcaklıklarının yüksek seyretmesi nedeniyle kentteki çocuk ve gençler, tehlikeye aldırış etmeden sulama kanallarında yüzmeye devam etti. Yüreğir ilçesi Ege Bagatur Bulvarı’ndaki sulama kanalına giren çocuklar, akrobatik hareketler yaparak, ihtarları dikkate almadı. 

Kanalda yüzen İbrahim Hatası (21), “Bize istedikleri kadar ceza yazsınlar, kanalda yüzmeye devam ederiz. Kış aylarında bile gelip, yüzüyoruz. Burada yüzmekten korkmuyoruz” dedi.

Adana Büyükşehir Belediyesi zabıta grupları ise kanala gelerek, çocukları sudan çıkardı. Çocukların, zabıta takımlarının gitmesinin akabinde yüzmeye devam ettiği görüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir