AKP’li isimden slogan atan taraftarlara tehdit

AKP iktidarının, 6 Şubat sarsıntılarının büyük yıkıma yol açtığı bölgeye tesirli ve vaktinde müdahale etmediği tartışmaları sürerken, evvel Fenerbahçe-Konyaspor futbol maçının akabinde da Beşiktaş-Antalyaspor müsabakasında tribünlerinden “Hükümet istifa” sesleri yükselmişti.

Küfür, hakaret, tehdit..

AKP İzmir Vilayet Lider Yardımcısı Sefa Şahin statlardaki protesto sloganlarına küfür ve hakaretle karşılık verdi. Şahin Twitter hesabından yaptığı paylaşımda slogan atanları “Çapulcu” olarak nitelendirerek “Hesap vereceksiniz” diye de tehdit etti.

“Devlet hesap sorar!”

AKP’li Sefa Şahin, paylaşımlarımda şu sözleri kullandı;

*Her fırsatta Türkiye’ye olan düşmanlıklarını lisana getiren örgütlerin ülke içinde kullanışlı aparatları, operasyon çocukları, sizin için güneş hiç bir vakit doğmayacak. Devlet hesap sorar!

*Bunlar hiç bir kulübümüzün gerçek taraftarları değildir. Paralı köpekler, satılmış erdemsizler, operasyon çocuklarıdır. Hesap vereceksiniz!

*Çapulculara diyorum ki, “Hadi ordan ulan…”

”Protestoların haklı olduğunun canlı ispatısınız “

Şahin’in hakaret ve tehdit paylaşımlarının altına yorum yapanlar, kullanılan lisanı kınadı. Bir toplumsal medya kullanıcısı “Hükümet istifa telaffuzlarının ne kadar haklı olduğunun canlı kanıtısınız” diye yazarken, bir diğeri, “Demokrasilerde söz özgürlüğü en temel haktır. Hükümet istifa demek hükümetin başında bulunanları istifaya davet etmektir. AKP devlet değildir, yalnızca hükümettir. Seçimle gelir seçimle sarfiyat. Fakat Türkiye Cumhuriyeti Devleti ebediyen yaşayacaktır. Ağzını bozma ağabeylerin gibi” tabirleriyle reaksiyonunu lisana getirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir