Başkan Büyükakın, iş dünyasının temsilcileriyle buluştu

KOCAELİ (İGFA) – Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın, kent iktisadının güçlenmesi, lokal iş dünyasının desteklenmesi ve kente dair yeni periyot gayelerini söz ettiği ziyaretlerini sürdürüyor. Kocaeli Sanayi Odası Lideri Ayhan Zeytinoğlu, Kocaeli Ticaret Odası Necmi Bulut, Körfez Ticaret Odası Lideri Recep Öztürk, İMEAK Deniz Ticaret Odası Lideri Vedat Doğusel, Gebze Ticaret Odası Lideri Abdurrahman Arslantaş, Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği Lideri Fatih Işık ve üyelerine konuk olan Lider Büyükakın, kente dair değerli açıklamalarda bulundu. Lider Büyükakın, “Sanayi ve ticaret, Türkiye Yüzyılının en değerli itici gücü olacaktır” dedi.

“KENTSEL YENİLENME İÇİN EL BİRLİĞİYLE ÇALIŞMALIYIZ”

Sürdürdüğü ağır gündemde günün birinci ziyaretini Kocaeli Sanayi Odası Lideri Ayhan Zeytinoğlu ve idare heyetine yapan Lider Büyükakın, “Yeni devirde de yeni Kocaeli ve Türkiye için iş ve güç birliği içinde güçlü adımlarla yürümeye devam edeceğiz” sözlerini sarf etti. Kocaeli Ticaret Odası ziyaretinde ise, “Deprem en kıymetli gündemimiz” vurgusu yapan Lider Büyükakın, “Popülizme taviz vermeden, kentsel yenilenme için el birliğiyle çalışmalıyız. 1999 öncesi riskli binaları taradık. Kentimizi süratlice dönüştürebilmek için herkesin takviyesine gereksinimimiz var. Birlikte hareket edip geleceğimizi yanlışsız yönetmeliyiz” formunda konuştu.

“BÜYÜME VE DEĞİŞİME ODAKLANARAK İLERLEMEYE DEVAM”

Günün üçüncü ziyaretini Körfez Ticaret Odası’na yapan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Lideri Tahir Büyükakın, burada da yaptığı açıklamalarda, “Barbaros Mahallesi’nde uzun müddettir bekleyen kentsel dönüşüm sıkıntısını çözdük. Yeni kavşaklar ve yollarla ulaşımı kolaylaştırarak bölgeyi geliştirdik. Körfez Ticaret Odası’nın bedelli dayanağıyla kentimizin gelişimine katkı sağlıyoruz. Yeni periyotta de büyüme ve değişime odaklanarak ilerlemeye devam edeceğiz” vurgusu yaptı. Lider Büyükakın daha sonra, “Büyük ve kalıcı tahlillerle kentsel yenilemeyi destekleyerek, kentimizi denizcilik dünyasının dinamik geleceğine entegre ediyoruz” sözlerini sarf ederek İMEAK Deniz Ticaret Odası Lideri Vedat Doğusel, meclis lideri Vefa İbrahim Aracı ve idare heyeti üyelerine konuk oldu. Lider Büyükakın burada da, “Yeni işlevlerle kentimizi daha yaşanabilir ve enerjik bir denizcilik merkezi haline getirmek için efor harcıyoruz. İMEAK Deniz Ticaret Odası’na, denizcilik alanında kentimizi daha hoş kılmak ismine verdikleri takviyeler için teşekkür ediyorum” dedi.

“ŞEHRİMİZİ YENİ YÜZYILIN PARLAYAN YILDIZI HALİNE GETİRECEĞİZ”

Gebze Ticaret Odası Lideri Abdurrahman Arslantaş ve idaresine konuk olan Lider Büyükakın, burada yaptığı açıklamada ise, “Deprem gündemiyle yatıp kalktığımız bu periyotta, el birliğiyle kentimizi daha inançlı ve yaşanabilir bir yer haline getirebiliriz. Bu süreçte sanayi ve ticaret odalarımızın takviyesi büyük değer taşıyor. Daha yanlışsız bir planlama ile yapılacak kentsel yenilenme kentimiz için büyük bir fırsat. Herkes bu çalışmaları sahiplenirse kentimizi çok süratli bir halde dönüştürebiliriz” diye konuştu. Günün son ziyaretini Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği Lideri Fatih Işık ve üyelerine yapan Lider Büyükakın, “Şehrimiz için belirlediğimiz maksatları ve Türkiye Yüzyılı vizyonumuzu sizlerle paylaşmanın memnunluğunu yaşıyorum. Her STK’nın bu sürece katkısının kritik olduğuna inanıyoruz. Yeni devirde de kentimizin iş dünyasının temsilcileriyle birlikte çalışmayı sürdürecek, kentimizi yeni yüzyılın parlayan yıldızı haline getireceğiz” dedi.

“ŞEHRİMİZİ DAHA GÜÇLÜ BİR İKTİSADA TAŞIYACAĞIZ”

Bir günde Kocaeli’nin sanayi ve ticaretin kent iktisadı üzerindeki tesirini pahalandırmak ve iş dünyası temsilcileriyle direkt bağlantı kurmak gayesiyle altı ziyaret gerçekleştiren Lider Büyükakın, buluşmalarda iş dünyasının talepleri ve potansiyel projeler konusunda bir dizi görüş alışveriş yaptı. İş dünyası temsilcilerimizle direkt irtibat kurmaya itina gösteren Lider Büyükakın, yeni pazarların bulunması konusunda da iş dünyasına gereken dayanağı vereceğini de görüşmelerde tabir etti. Kocaeli’nin ekonomik potansiyelini daha da artırmak ismine atılacak adımların değerlendirildiği görüşmelerde Lider Büyükakın, “İşbirliği içinde, kentimizi daha güçlü bir iktisada taşıyacak projeleri hayata geçirmek için çalışmaya devam edeceğiz” hatırlatmasını da yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir