Bursa İnegöl’de Akhisar Sağlık Ocağı’na temel

BURSA (İGFA) – İnegöl’ün yeni gelişim bölgesi olan ve süratli bir yapılaşmanın bulunduğu Akhisar bölgesinde eksiklerin giderilmesi ismine çalışmalar devam ediyor. Bu kapsamda bölgenin kıymetli gereksinimlerinden biri olan sıhhat ocağı imaliyle ilgili çalışmalar başladı. Bursa Büyükşehir Belediyesi ile İnegöl Belediyesi iş birliğinde Akhisar Mahallesi İlkbahar Sokak üzerinde 4 tabip hizmet vereceği bir sıhhat ocağı inşa ediliyor. 3 milyon TL’lik yatırımın tamamlanmasıyla bölgede 1000 m2 yeşil alan içerisinde yanında çocuk oyun alanı ve otoparkı da bulunan bir sıhhat tesisi hayata geçmiş olacak.

Akhisar Sıhhat Ocağının temel atma merasimi, Salı günü gerçekleştirildi. Belediye Lideri Alper Taban, AK Partili yöneticiler, meclis üyeleri ve Akhisar Mahalle Muhtarı Oktay Garip ile vatandaşların katıldığı merasimde kısa bir konuşma yapan Muhtar Oktay Garip, “Mahallemizde bir sıhhat ocağı muhtaçlığımız vardı. Büyükşehir Belediye Liderimiz Alinur Aktaş ve İnegöl Belediye Liderimiz Alper Taban bu muhtaçlığı gidermek için çalışmalara başladılar. Bugün inşaata başlanarak temel atma merasimi gerçekleştirilecek. Şimdiden mahallemize iyi uğurlu olsun” dedi.

İHTİYAÇLAR BİR BİR GİDERİLİYOR

Belediye Lideri Alper Taban ise “Akhisar Mahallemizde uzun vakittir yer arayışları devam eden sıhhat ocağıyla ilgili çalışmamızı nihayete erdiriyoruz. Burada gerek muhtarımızın gerek mahalle sakinlerimizin gerekse de teşkilat üyelerimizin bizlere ilettiği gereksinimlerden biri de sıhhat ocağıydı. Biz de bu noktada şu an içinde bulunduğumuz lokasyonda hazır bir yeşil alanımız ve çocuk oyun alanımız vardı. Konutlara da yakın bir bölge olması nedeniyle yapılan çalışma sonucunda 178 m2’lik tek katlı bir yapıyı hayata geçirmek için çalışmalara başladık” diye konuştu.

4 DOKTOR HİZMET VERECEK

Çalışmanın Büyükşehir ve İnegöl Belediyesi iş birliğinde yürütüldüğünü de vurgulayan Lider Taban, “Büyükşehir Belediye Liderimiz Alinur Aktaş’a da teşekkür ediyorum. Burada İmece adabı bir çalışma var. Bir taraftan Büyükşehir Belediyemiz bir taraftan İnegöl Belediyemiz marifetiyle çalışmayı tamamlamak istiyoruz. Vatandaşlarımız da buradan hoş bir hizmet alacaklar. Yürüme arasında bir bölge burası. Erişimin kolay sağlandığı, içerisinde 4 tabibin yer aldığı, 1000 m2 yeşil alan ile çabucak yanında 200 m2 çocuk oyun alanı bulunan bir sıhhat tesisi olacak. Yaklaşık 3 milyonluk bir yatırım olacak burada. İnşallah hiç gereksinim olmasın ancak rabbim bu imkanların eksikliğini de vermesin. Şimdiden iyi olmasını diliyorum. Arkadaşlarımız temel hafriyatını yaptı. İnşallah güzeliyle bittiği günleri de rabbim hepimize görmeyi nasip etsin” açıklamalarında bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir