CHP’li Cihangir İslam’dan iktidara çok sert tepki: Allah belanızı versin

TBMM Genel Kurulu’nda Cumhurbaşkanlığı ile bağlı kuruluşların 2021 Yılı Kesin Hesap Kanun Teklifleri ile 2023 Yılı Bütçe Kanun Teklifleri görüşülüyor…

CHP’li Cihangir İslam, “1994’te bir alyans yüzükle başlayanların dünyanın en zenginleri ortasına girdiğini belirterek, “Sizin bu zenginliğinin haksızca attığınız 250 bin KHK’linin hayatına mal oldu. Allah makus kelamın açıkça söylenmesini istemez ancak zulüm görenler müstesna; Allah bu yüzden belanızı versin!” dedi.

İslam, TBMM de Cumhurbaşkanlığı bütçesinde kelam alarak şunları söyledi:

*1994 mahallî seçiminde Sayın Erdoğan’ın bir cümlesi var; bugün baktım, teyit ettim. Kendisine armağan olarak gelen bir alyans yüzüğü gösteriyor ve diyor ki:

*‘Bu aşkı, bu heyecanı holdinglerin milyarları aşabilir mi?’ Bu alyanstan sonra alışılmış, köprünün altından çok sular geçti. Bugün o cümleyi siz kuramazsınız.

*Bugün artık isimleriniz en zenginler ortasında hatta dünyanın en zenginleri ortasında geçebiliyor.

*Sizin bu zenginliğiniz, sizin sayılarınıza nazaran 4 milyon fakat aslında 8 milyon, 10 milyon işsizliğe mal oldu.

*Sizin bu zenginliğiniz, iş başına geldiğinizden beri inşa ettiğiniz 252 cezaevine mal oldu. Sizin bu zenginliğiniz, 60 bin kapasite ziyadesiyle içeride yatırdığınız 336 bin mahkûma mal oldu.

*Sizin bu zenginliğiniz, 2 milyon kişinin hayatını etkileyen, 130 bini kamudan olmak üzere işten attığınız, haksızca attığınız 250 bin kişinin, KHK’linin hayatına mal oldu. Allah makûs kelamın açıkça söylenmesini istemez lakin zulüm görenler müstesna; Allah bu yüzden belanızı versin!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir