CHP’liler Denizli’de Kılıçdaroğlu’nu “Demokratik Baba” pankartıyla karşıladı

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Denizli’de çeşitli temaslarda bulundu. Partililerle bir ortaya gelen Kılıçdaroğlu, salonda farklı formda karşılandı.

“DEMOCRATİC FATHER” PANKARTI AÇILDI

Kılıçdaroğlu salona giriş yaptığı esnada dünyaca ünlü “The Godfather” sinemasının müziği çalındı. Sahnede de “The Democratic Father” (Demokratik Baba) pankartı açıldı. Sahnede çalan müzik ve pankarta programa katılanlar dakikalarca alkışlayarak karşılık verdi.

BU BİRİNCİ DEĞİL

Öte yandan CHP başkanı Kılıçdaroğlu, daha evvel de Antalya’da gençler tarafından “The Goats” pankartıyla karşılanmıştı. Kelam konusu pankart, Cristiano Ronaldo ve Lionel Messi satranç oynarken çekilen fotoğrafa Kılıçdaroğlunun da eklendiği biçimindeydi.

Partililere seslenen Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satır başları şu formda:

“Altı önder bir ortadayız. Gaye demokrasi. Maksat insan hakları. Amaç yargı bağımsızlığı. Maksat çocuklarımızın daha yeterli eğitim gördüğü Türkiye. Gaye dış siyasette saygınlık, saygınlığı olan bir Türkiye. Maksat üreten bir Türkiye, üreten ve alın teri döken bir Türkiye. Maksat beşli çetelerin, uyuşturucu baronlarının olmadığı, at koşturmadığı bir Türkiye. Bunu yapacağız.

“5 AY SONRA FARKLI BİR TÜRKİYE GÖRECEKSİNİZ”

Diyorlardı ki… ‘Sakın ha CHP’li belediyeler oy vermeyin. Oy verirseniz yardımlar kesilecek’. Bir baktılar ki vatandaşımız oy verdi, hiçbir yardım kesilmemiş. Tam aksine toplumsal yardımlar insan onurunu koruyacak formda yapıldı. Yani kimseni yoksulluğu teşhir edilmedi, afişe edilmedi. Ona yardımı insani şartlarda yaptık. Toplumsal devlet anlayışı ile toplumsal belediyecilik anlayışı ile yaptık. Önümüzdeki süreçte göreceksiniz, az kaldı. 5 ay sonra farklı bir Türkiye göreceksiniz. Özgüveni yüksek olan Türkiye göreceksiniz.

“128 MİLYAR DOLARIN TAMAMINI GETİRECEĞİM”

Çocuklarınızın karnı tok, araştıran, soru soran çocuklarımızı yetiştireceksiniz. Onlara daha hoş bir eğitim ve daha hoş bir Türkiye bırakacağız, inşa edeceğiz. Temel amacımız bu. Belediye liderlerimiz bunu yapıyorsa bir de koskoca Türkiye Cumhuriyeti devletinin bütçesini, o bütçedeki kaynakları düşünün. 128 milyar doları iç ettiler, hiç telaş etmeyin o paranın tamamını getireceğim, bu ülkenin personeline, çiftçisine, memuruna, emeklisine vereceğim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir