Düğün günü bacaklarına övgüler yağdırmasını son anda sevgilisi engellemiş

EVLİLİK YIL DÖNÜMÜ YAKLAŞIYOR
Bugünlerde herkes Kral 3. Charles’ın 6 Mayıs’taki taç giyme merasimine odaklanmış durumda. Lakin birkaç gün içinde kıymetli bir yıl dönümü yaklaşıyor. Yeni Galler Prensi William ile Galler Prensesi Catherine’in evlilik yıl dönümü.

2011 yılının 29 Nisan günü tahtın gelecekteki sahibi William ile sıradan bir ailenin kızı olan uzatmalı sevgilisi Catherine Elizabeth Middleton, bütün dünyanın meraklı bakışlarını diktiği bir merasimle evlendi. Ortadan yıllar geçti, köprülerin altından çok sular aktı. Çiftin üç çocuğu oldu, tahta bir adım daha yaklaştılar. Lakin adet olduğu üzere her evlilik yıl dönümlerinde o düğünle ilgili detaylar gündemin birinci sıralarına yükseliyor. İşte bunlardan biri son birkaç gündür çok konuşuluyor.

Bu kere olayın birinci sıradaki kahramanı, 2011 yılındaki merasimde damatlık üniforması içinde kalbi heyecanla çarpan William’ın sağdıçlığı misyonunu üstlenen kardeşi Prens Harry. Her ne kadar 2018 yılından bu yana ortaları makûs olsa da o sıralarda o denli bir durum yoktu.

Hatta Harry, şimdi Meghan’la tanışmamıştı, bir dargın bir barışık sevgilisi Chelsy Davy ile çıkıyordu. Zati birazdan anlatacağımız olayın kahramanlarından başkası de Harry’nin eski sevgilisi Davy. Gelelim olayın ne olduğuna.

Kate ile William, 29 Nisan 2011’de Londra’daki Westminster Abbey’de evlendi. Halktan bir aileden gelen ve veliaht prens ile evlenen Kate Middleton, o düğün öncesinde “modern çağların külkedisi” olarak isimlendiriliyordu. 

Bilenler bilir… Düğünlerde yani işin resmi kısmı tamamlandıktan, nikah kıyıldıktan sonra yakınları, gelin ve damat hakkında gülümseten konuşmalar yapar. Onlar da o gecenin anısı olarak hafızalarda kalır.

İşte William ile Kate’in düğününde de bu türlü bir konuşma yapma misyonu üstlenenlerden biri damadın kardeşi Harry’di. Ayrıyeten William’ın yakın arkadaşları James Meade ve Thomas Van Straubenzee’ye de tıpkı vazife verilmişti. Merasimde damat William’ın arkadaşları sıraları geldiğinde klasik içerikli konuşmalarını yaptılar. Akabinde sıra Harry’ye geldi. Ancak onun konuşması kısaydı. Bu, başta birçok kişiyi şaşırttı. Lakin bunun nedeni sonradan ortaya çıktı.


O KELAMLAR GELİNİ UTANDIRABİLİRD, SEVGİLİSİ ENGELLEDİ

Yazar Katie Nicholl, Harry: Life, Loss and Love isimli kitabında bunun nedenini anlattı. Onun argümanına nazaran Harry, konuşmasında Kate’in hoş bacaklarına gönderme yapan bir kısma yer vermişti. Ancak sonradan bu kısmı çıkarmak zorunda kaldı. Bunu sağlayan kişi de o devirde sevgilisi olan Chelsy Davy idi.

Nichols’un kitabında anlattığına nazaran Davy, Harry’nin konuşma metnine müdahale etti. Gelini utandırmamak için ve o denli bir ortamda uygunsuz olduğunu belirterek Kate’in düzgün bacaklarına övgüler yağdırdığı kısmı çıkarttırdı konuşmadan.

Yazar Katie Nicholl’e nazaran Harry, düğün konuşmasında Kate’in düzgün bacaklarından da kelam ediyordu. Ancak konuşmanın ilgili kısmı, Harry’nin o devirdeki sevgilisi Chelsy Davy tarafından metinden çıkarıldı. 

Katie Nicholl’e nazaran bu yeterli de oldu. Zira konuşmadaki o kısım, her gelini utandırabilirdi. Üstelik de geleceğin kraliçesi kelam konusu olduğunda hiç de uygun görünmüyordu.

Özetle Chelsy Davy’nin müdahalesi sayesinde Harry’nin konuşmasından Kate’in bacaklarını övdüğü o kısım çıkarıldı.

KAPALI KAPILAR GERİSİNDE NELER OLDUĞUNU ANLATTI
Bu yıl Kate ile Wililam’ın evlilik yıl dönümü öncesinde konuşulan detay bu. Aslına bakılırsa çabucak hemen her yıl, dünyanın izlediği düğünle ilgili farklı mevzular gündeme geliyor. Bunlardan biri de o düğüne müzikleriyle renk katan Ellie Goulding’in açıklamasıyla ortaya çıkmıştı.

Dini örenin akabinde düzenlenen cümbüşte sahneye çıkan Goulding, daha sonra olup bitenleri bir röportajında anlatmıştı. Onları da bir hatırlayalım.

2011 yılında Prens Harry, şimdi Meghan Markle ile tanışmamıştı. Bir dargın bir barışık sevgilisi Chelsy Davy ile flört ediyordu. 

Çiçeği burnunda karı- koca Prens William ile Kate Middleton, birinci danslarını Ellie Goulding’in seslendirdiği Your Song (Senin Şarkın) eşliğinde yaptı. Özgünü Elton John’a ilişkin olan şarkıyı seslendiren Goulding, geçen yıl Vanity Fair mecmuasına verdiği röportajda o sırada çok gergin olduğunu ve ellerinin titrediğini söylemişti.

Bu birinci dansın akabinde Ellie Goulding, kümesiyle birlikte The Killers’ın Mr. Brightside isimli müziğini seslendirdi. Kendisinin ve küme arkadaşlarının gecenin sonuna kadar orada olduğunu söyleyen Goulding bu durumu da “Hayatımın sonuna kadar saklayacağım bir hazine gibi” diye nitelendirmişti.

Ellie Goulding, Prens William ve Kate Middleton’ın en sevdiği müziklerden biri olan Starry Eyed’ı da seslendirdi o gece. Akabinde da Stevie Wonder’ın Superstition isimli müziği geldi.

DÜĞÜNÜ 22 MİLYONDAN FAZLA KİŞİ İZLEDİ
Sinema tarihinin unutulmaz müzikallerinden Grease’de yer alan You’re The One That I Want’a sıra geldiğinde ise yeni evli çift, el ele tutuşup piste fırladı ve gülümseyerek dans etti. Hatta anlatılanlara nazaran birebir anda müziğin kelamlarına de eşlik ettiler.

Daha sonra kabine geçen DJ, Kings of Leon’un Sex on the Fire isimli müziğini çaldı. Keyifli çift, gecenin son dansını ise bu müzik eşliğinde yaptı.

Kate ile William’ın düğün merasimini o gün elde edilen bilgilere nazaran 22. 8 milyon kişi izledi. 7 yıl sonra gerçekleşen Harry-Meghan düğününü izleyen kişi sayısı ise 28 milyonu aştı. 

William ile Kate’in 2011yılındaki düğününü Westminster Abbey’dekikonuklar yerinde izledi. Lakin yalnızca onunla hudutlu kalmadı. Bu üzere merasimlerde olduğu üzere dünyadaki milyonlarca kişi de onları ekranlardan canlı olarak takip etti, O devir datalarına nazaran William ile Kate’in düğününü 22. 8 milyon kişi izledi.

2018 yılında gerçekleşen Harry ile Meghan’ın düğünü ise 28. 4 milyon kişi tarafından izlendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir