Dünyanın önde gelen iktisatçıları yarın İstanbul’da buluşuyor

Yarın saat 10:00’da İstanbul’da, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın konut sahipliğinde gerçekleşecek olan Ekonomik Dönüşüm Tepesi’nde, dünyanın önde gelen ekonomistleri bir ortaya gelerek, yeni global ekonomik tertibin ortaya çıkardığı fırsatlar başta olmak üzere birçok mevzuyu ele alınacak. Dorukta, ‘Pandemi sonrası devirde iktisat paradigmasında dönüşüm ve yükselen ülkeler’ ana teması etrafında, yeni ekonomik sistemin ortaya çıkardığı fırsatları kıymetlendirecek.

Zirvede Prof. Charles Yuji Harioka, Prof. David Audretsch, Prof. Cheng Hsiao, Prof. Jonathan Batten, Prof. Douglas Cumming ve 12 ülkeden pek çok akademisyen, son periyottaki iktisadi gelişmelerle ilgili görüşlerini paylaşacak. Tepe, ‘www.ekonomikdonusum.org’ web sitesi ve YouTube kanalı ile ‘@ekonomikdonusum’ isimli Instagram, Twitter ve LinkedIn hesaplarından takip edilebilecek.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, kelam konusu tepe ile ilgili toplumsal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, “Ekonomik Dönüşüm Tepesi’nde yarın, dünyanın önde gelen iktisatçılarıyla İstanbul’da buluşuyoruz.

‘Pandemi sonrası periyotta iktisat paradigmasında dönüşüm ve yükselen ülkeler’ teması kapsamında, yeni iktisadi nizamın önümüzde açtığı fırsatlara ait değerlendirmeler yapacağız.” tabirlerinde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir