Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Anneler Günü vesilesiyle yayınladığı mesajında, “Karşılıksız sevginin, merhametin ve fedakârlığın timsali annelerimizin Anneler Günü kutlu olsun” dedi


Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Anneler Günü mesajında, “Dünyaya gözlerimizi ilk açtığımız andan itibaren; sevgisiyle, şefkatiyle, merhametiyle bizleri kucaklayan, hayatını çocuklarına adayan, her anımızda yanımızda olan ve hakkı hiç ödenemeyecek olan annelerimizin bu müstesna gününü kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. 

Bizi koşulsuz seven annelerimiz, bizim için dünyanın en kıymetli varlıklarıdır. Anne sevgisini kalplerinde yaşatabilenler için aslında; bir gün değil, yılın her günü Anneler Günü’dür.

Bizim inancımıza göre, annelik dünyanın en yüce, en kutsal makamlarından biridir. Sevgili Peygamberimiz (S.A.V.), “Cennet, annelerin ayakların altındadır” diyerek, anneliğin ne kadar kutsal olduğunu açıkça ifade etmiştir.

Annelerimizin yaşamını kolaylaştırmak, yalnızca gereksinim duyduklarında değil, her zaman yanlarında olmak, onları sevmek ve emeklerinin boşa gitmediğini gösterecek bir yaşam biçimini benimsemek, hepimize düşen en büyük vazife ve sorumluluktur.

Annelerimizden dünyaya geldiğimiz andan itibaren hissederek ve yaşayarak öğrendiğimiz sevgi, özveri ve hoşgörü, yaşamımız boyunca bize yol gösteren ve gelecek kuşaklara da öğretmemiz gereken ortak değerlerimizdir.

Bu düşüncelerle; başta başımın tacı annem, iki çocuğumun annesi sevgili eşim ve muhterem kayınvalidem olmak üzere; bizleri güçlü kılan yüce varlıklarımız annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyor, Aziz Şehitlerimizin ve Kahraman Gazilerimizin kıymetli annelerinin ve bir yanı doktor olup çözüm arayan, bir yanı hemşire olup evladının tüm bakımını yapan, bir yanı eğitimci olup bir kelimesi, bir adımı için yıllarını harcayan engelli çocuklarımızın kıymetli annelerinin ellerinden öpüyor, sağlıklı uzun bir ömür, ahirete irtihal etmiş tüm annelerimizi rahmetle anıyorum” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir