Gomis cezadan böyle kurtuldu

Galatasaray’da Bafetimbi Gomis’in Karagümrük maçında oynamak istememesi kriz yarattı. Bu olaydan ceza almadan kurtulan Gomis’in affedilmesinde ekip arkadaşlarının büyük rolü olduğu ortaya çıktı.

Süper Lig’in 31. haftasında Fatih Karagümrük ile alanında 3-3 berabere kalan Galatasaray’da yaşanan puan kaybı kadar, Bafetimbi Gomis’in oynamak istememesi de büyük kriz yaratmıştı. Sarı kırmızılılarda Gomis krizi büyümeden önlendi ve Fransız futbolcu dün affedildi.

Milliyet Gazetesi’nin haberine nazaran; Gomis hiç ceza almadan kurtuldu. Lakin bu gelişmenin yaşanmasında, ekip arkadaşlarının büyük tesiri oldu.

Teknik Yönetici Okan Buruk’un, “Gomis artık oynamak istemiyor” açıklamasının akabinde gelişmeleri toplumsal medyasından aktaran Gomis, “Sonuçtan sorumlu olamam zira alanda değildim. Ekibin kazandığı ve bensiz çok düzgün gittiği birçok maçta olduğu üzere. Sırt ağrılarım var. Gerçek bu. Geri kalan kısım ise soyunma odası konuşmaları, onları da seslendirmenin yeri burası ya da medya değil. Zira Galatasaray’a ve kadro arkadaşlarıma çok büyük hürmetim var. Grubun odaklanması gereken bir şampiyonluk ve kalan maçlar var. Bahis ben ya da diğer bir birey olamaz” demişti.

Bunun üzerine Kaptan Muslera ile birlikte Zaniolo, Kerem ve Yunus, bildiriye “like” (beğeni) bırakmış ve Gomis’in yanında olduklarını ortaya koymuştu.

Her ne kadar Muslera ile Zaniolo, bu beğenilerini geri çekse de, dün Uruguaylı file bekçisi, Lider Dursun Özbek ve Sportif AŞ Başkanvekili Erden Timur ile bir toplantı yaptı. Kaptan’ın, “Gomis’e ceza vermek bize ziyan verir. O her vakit yapan oldu ve herkesin sevdiği biri” dediği öğrenildi.

Gomis de, ekip arkadaşlarından ve hocası Okan Buruk’tan özür dileyerek, “Duygusal bir reaksiyon verdim lakin gerçek değildi. Kusurumun farkındayım” dedi.

Oyuncular, Gomis’in kadro içinde kıymetli ve âlâ niyetli bir karakter olduğuna vurgu yaparken, Buruk da bahse olumlu yaklaşarak, “Gomis’in bundan evvel yaptıklarını bir kenara atamayız. Oyuncuyu kaybetmek kolay ancak kazanmak daha önemli” dedi.

Başkan Özbek’in de, “Herkes yapan davrandı. Bize düşen krizi yönetmek ve sonuçlarını öngörmek. Artık işe daha sıkı sarılacağımızı umuyorum” dediği bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir