İpek Özbey, Sözcü TV’ye katıldı

Sözcü TV, 14 Mayıs seçimlerine sayılı günler kala takımını güçlendirmeye devam ediyor. 1 Mart 2023 tarihi itibariyle yayın hayatına başlayan Sözcü TV’de gazeteci transferleri de sürüyor.

Gazeteci İpek Özbey de Sözcü Televizyonu’na transfer oldu. Özbey kararını Twitter’da ‘dostça’ vurgusu yaparak: “Bugün bir karar aldım. Sözcü’den aldığım teklif üzerine 15 aydır çalıştığım Halk TV’den dostça ayrılıyorum. Burada çok hoş günlerim oldu. Başta sevgili işverenim @cafermahiroglu olmak üzere @bengushap ve tüm mesai arkadaşlarıma, kısaca Halk TV ailesine teşekkür ederim” sözleriyle duyurdu.

Gazeteci İsmail Saymaz da 10 Nisan’da Halk TV’den ayrılarak Sözcü Televizyonu’na geçtiğini duyurmuştu.

Saymaz Halk TV’ye “Özellikle bağımsız, ilişkisiz bir patronun, gazetecilikte aileden yetişmiş bir patronun sahibi olduğu medya kümesinde rastgele bir çıkar odağının baskısı altında kalmadan ve ona göğsünü gererek yayıncılık yapabilme gayretinin içerisinde olmayı çok istiyordum ve bu fırsat ikinci defa ayağıma geldi” tenkidinde bulunmuştu. Halk TV ise Saymaz’ın kontratına karşın öteki kümeyle anlaştığını ve bu tavrı profesyonel ve etik bulmadıklarını belirtmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir