Kayseri Büyükşehir’den Kedi Köpek Evi’ne yakın takip

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
4 Ekim Dünya Hayvanları Müdafaa Günü olarak kutlanırken, Büyükşehir Belediyesi, gönül belediyeciliğini her alanda sürdürmeye devam ediyor. Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, dilsiz dostlara yönelik çalışmaları kapsamında sahipsiz köpeklerin yuvası olan Köpek Barınma Evi’ni ve yakın vakitte Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilecek olan yeni ve çağdaş Kedi Köpek Evi’ni ziyaret etti.

Ziyarette Lider Büyükkılıç’a Genel Sekreter Yardımcıları Hamdi Elcuman, Ali Hasdal ve Mustafa Türkmen ile daire liderleri eşlik etti.

‘Dilsiz dostlarım’ diye nitelendirdiği hayvanlarla bir müddet vakit geçiren Lider Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilecek olan yeni ve çağdaş Kedi Köpek Evi’ni incelemelerde bulunarak, yeni barınak hakkında bilgi aldı.

“ŞEHRİMİZE İYİ UĞURLU OLSUN DİLİYORUM”

Yeni ve çağdaş Kedi Köpek Evi’ni ziyaret ederek, çalışmaların devam ettiğini ve en kısa vakitte yeni barınağın hayata geçirileceğini söz eden Lider Büyükkılıç, şöyle konuştu: “Yeni hayvan barınağı olarak yapılan çalışmalarımız devam ediyor. Binamız tamamlanmış durumda. Etraf nizamı de inşallah tamamlanınca rahatlıkla dilsiz dostlarımızı nitekim günün şartlarına uygun çağdaş biçimde ağırlayacağız. Buraya gelecek ziyaretçilerimizi konuk edeceğimiz şık ortamıyla veteriner doktorlarımız ve idari binasında işçimizin huzur içerisine çalışacağı bir barınak. Burada sahiden daha evvelki yapmış olduğumuz hizmetlere ilaveten bugünün şartlarına nazaran uygun bir formda yapılmış olması daha da kıymetli ve manalı bir hale geldi. Tarım Bakanlığımızın takviyelerinden ötürü teşekkür ediyoruz ve devamını da bekliyoruz.”

Büyükkılıç, emeği geçenlere teşekkür ederek, “İnşallah en kısa vakitte yaz ve kış devrinde rahatlıkla keyifli bir ortamda yaşayacakları ve barınacakları bir ortamı sağlamış oluyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Kentimize iyi uğurlu olsun diliyorum” dedi.

İKİNCİ BARINAKTA DİLSİZ DOSTLARIN TÜM MUHTAÇLIKLARI SAĞLANACAK

Yapımı devam eden ikinci barınak, başka ayrı hem kedi hem de köpekler için hayata geçirilecek. Tesiste gezdirme alanları, oyun alanları, toplumsal donatılar, hayvanseverler için bekleme salonu, otopark ve kısırlaştırma merkezi üzere birçok ünite olacak. Barınakta hayvan dostları tüm gereksinimleri sağlanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir