Kış aylarında cilt bakımı nasıl olmalı?

BALIKESİR (İGFA) – Kış aylarında cilt bakımı için dikkat edilmesi gerekenleri Makyaj ve Hoşluk Uzmanı Ünzile Altıntaş anlattı.

Nemlendirici kullanımının yanı sıra cilt paklığı, güneş kollayıcı kullanımı ve bol su tüketimine dikkati çeken Altıntaş, kış ayları cilt bakımı tekliflerini şöyle sıraladı:

  • Profesyonel bakımlar: Kış aylarında ciltte tahribat yaratarak tamirat sağlayan medikal bakımlar yapılabilir. Lazerle cilt soyma süreçleri, derin kimyasal ve asit peelingleri üzere süreçler cildin kalitesini artırmaya yardımcı olur.
  • Nemlendirme: Kış aylarında cildin nemlendirmesi için sistemli olarak nemlendirici kullanmak gerekir. Cilt tipine uygun bir nemlendirici seçilmelidir.
  • Temizlik: Kış aylarında cilt paklığı de epey değerlidir. Sabun, paraben ve renklendirici katkı hususu içermeyen nazik bir temizleme jeli kullanılabilir.
  • Güneş gözetici: Kışın karlı ve soğuk havalarda bile güneş gözetici kullanmak kıymetlidir. Güneş kollayıcı, cildin güneşin ziyanlı tesirlerinden korunmasına yardımcı olur.
  • Bol su tüketimi: Cildin nem istikrarını müdafaası için bol su tüketmek gerekir. Günde en az 8 bardak su içmeye ihtimam gösterilmelidir.

Cildinizin gereksinimine uygun bir nemlendirici kullanılmasının yanı sıra cildin nazik bir biçimde temizlenmesini öneren Altıntaş, “Kışın bile güneş gözetici kullanın. Bol su için. Bu teklifleri dikkate alarak kış aylarında cildinizin daha sağlıklı ve hoş görünmesini sağlayabilirsiniz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir