Kraliyet çocukları yine büyüklerden rol çaldı… Haşarı Louis ablası Charlotte’a emanet: Onda Diana’yı görenlerin gözleri doldu

Ailesine küsüp karısı Meghan Markle’la birlikte Amerika’ya giden Sussex Dükü, Prens Harry, babasının taç giyme merasimine tek başına geldi. Yanında ne karısı ne de çocukları olan Harry’ye inat, Galler Prensi William ve eşi Galler Prensesi Kate Middleton ise 3 çocuklarıyla Charles’ın taç giyme merasimini tabir yerindeyse domine etti ve gövde gösterisi yaptı.

Kraliyet tarihinin bu en kıymetli günlerinden bir olan Charles’ın taç giyme merasiminde minikler büyüklerden rol çaldı

Bu tarihi günde kraliyet ailesine mensup çocuklara, Kraliçe Camilla’nın torunları da dahil olmaz üzere görevlendirildiler ve kraliyet yaveri olarak yetişkin yaverlerle birlikte üniformalarıyla vazife yaptılar. William’ın en büyük çocuğu ve ondan sonra tahta geçecek olan Prens George da bu yaverler ortasında yer aldı.

Babası William’dan sonra tahtı devralacak geleceğin hükümdarı Prens George yaverlik misyonunu muvaffakiyetle yerine getirdi lakin yaşı gereği orta sıra o da muziplik yaptı

Haşarı Prens Louis daha atlı otomobilde muzurluğa başladı, Prenses Charlotte ise heyecanlı lakin soğukkanlıydı

Törende ne yapacağı, nerede, ne halde duracağı konusunda haftalar öncesinden talimatlarını alan geleceğin hükümdarı George vazifesini muvaffakiyetle tamamladı lakin gelecekte kral olacak olsa da George yalnızca 9 yaşında ve yaşının gereği olarak o da kameralara vakit zaman haşarılık anlarında yakalanmaktan kaçamadı.

Taç giyme merasimi üzere kritik kıymetteki kraliyet merasimlerinde 5 yaşından küçük çocuklar yer almıyor. William ve Kate’in en küçük çocuğu, haşarılıklarıyla bilinen Prens Louis, yaşını doldurarak merasime kıl hissesi da olsa kazanma hakkı kazanmıştı.

Charlotte ve Louis, anne ve babalarının ardında adımlarını dikkatle atarak yürüdü ve birbirlerinin elini hiç bırakmadı

Daha evvelki özel günlerde yaptığı yaramazlıklar ve sevimliliklerle tüm dünyanın sempatisini kazanan küçük Louis her zamanki üzere bu merasimde de tüm büyüklerden rol çaldı ve en çok fotoğraflanan kraliyet üyelerinin başında geldi.

Sadece kendi çocuklarıyla değil tüm çocuklarla çok güzel anlaştığı bilinen ve kraliyet vazifeleri ortasında bilhassa çocuklarla ilgili vazifelerinde daima öne çıkan Galler Prensesi Kate’in, tüm sevecenliğine karşın anne olarak çok katı kuralları olduğu öteden beri biliniyor.

Kate, çocuklarını olabildiğince özgür bıraktı lakin daima muhakkak bir uzaklıktan onları denetim etmeyi elden bırakmadı

Oldukça itidalli olan Kate, yalnızca bir prenses değil üç küçük çocuk annesi bir bayan olarak yıllardır kraliyet misyonları gereği katıldığı merasim ve davetlerde çocuklarını denetim altında tutmak konusunda da çok başarılı. Lakin yeniden de yaşları birbirine yakın 3 çocuğu yönetim etmek her vakit kolay değil ve bu da ortaya bu özel günlerde hem sıcak hem de komik fotoğraflar çıkmasına neden olabiliyor.

Ağabeyleri George tahta çıkarken Charlotte ve Louis de amcaları Harry üzere “yedek” olacak: Bu elbette her şeyin yolunda gittiği ve tahttan feragat ya da mevt üzere durumların olmadığı bir senaryo… Bu yüzden ikisinin de taht bahtı öbür aile üyelerine nazaran çok daha yüksek

İngiltere tarihinin en kıymetli günlerinden biri olan kayınpederi Charles’ın taç giyme merasiminde Kate en büyük oğlu George’u yaverlik vazifesine yollayınca merasime kızı Prenses Charlotte ve küçük oğlu Prens Louis’le geldi. Kate ve kızı Charlotte bir örnek elbiseleri ve başlarındaki taçla çok beğenildi. Louis ise hakim yakalı, ve işlemeli lacivert ekibinin içinde çok göz alıcı görünüyordu.

Küçük prens merasimde yorulup sık sık esnedi fakat yeniden de uslu durmayı büyük ölçüde başardı

Sıcak halleri, muzip halleri, merasim ve davetlerdeki itidalli halleriyle tanınan 7 yaşındaki Prenses Charlotte merasimde resmi olmayan fakat çok değerli bir vazife üstlendi. Annesi Kate, haşarı Louis’i merasim boyunca ablası Charlotte’a emanet etmişti ve neredeyse tüm denetimi ona bırakmıştı. Charlotte, annesinin ona olan inancını boşa çıkarmadı ve merasim boyunca küçük kardeşinin elini bırakmadan onu yönlendirdi, daima parmağıyla bir yerleri işaret ederek sorduğu soruları cevapladı ve denetimi hiç kaybetmedi.

Louis, balkondan bakarlarken de daima ablasına bir şeyler işaret edip sorular sordu

Her ne kadar sarayda çok katı kurallarla ve kraliyet geleneklerine uygun formda ağır bir prenslik ve prenseslik eğitiminden geçerek yetişseler de 7 yaşındaki Charlotte ve 5 yaşındaki Louis, yaşları gereği merasim sırasınca kâh sıkılıp kâh muziplikler yaptı, orta ara dikkatleri dağıldı ve merasimden kopup çocuklarına daldılar.

Doğum günleri, jübileler, kraliyet merasimlerinde 3-4 yaşından beri kameralara bağırırken, kulaklarını kapatırken, ağzını yüzünü eğip muziplikler yaparak etrafındakileri güldürmeye çalışırken yakalanan Prens Louis bunu dedesi Charles’ın taç giyme merasimin de yaptı elbette. Ortaya çıkan görüntülerse katı kurallar ve önemli hızlar eşliğinde gerçekleşen merasimi sempatik hale getiren baş sebeplerden biri oldu.

Prenses Charlotte’un saatler boyunca süren güçlü merasim serüveni boyunca hem kardeşine göz kulak olup hem de kendi davranışlarını denetim altında tutması büyük takdir topladı. Ve merasimin gözlerden kaçmayan bir ayrıntısını da kraliyet sever İngilizler toplumsal medyaya taşıdı.

Prenses Charotte, hiç tanımadığı babaannesi Prenses Diana’ya çok benzetildi

7 yaşındaki Charlotte hiç tanıyamadığı, genç yaşında trajik bir halde trafik kazasında hayatını kaybeden Lady Diana’ya, tüm dünyanın gözünde hâlâ gönüllerin prensesi olarak anılan Lady Diana Spencer’a benzetildi. İngilizler gün boyunca Diana’nın siyah beyaz çocukluk fotoğraflarıyla Prenses Charlotte’un fotoğraflarını yan yana koyarak toplumsal medyada yayınladı ve Diana’ya duydukları sevgi ve hasreti lisana getirerek duygusal paylaşımlar yaptı.

Louis tekrar kameralara bağırırken yakalandı, bu anlar Louis’in geçen yıllardaki pozlarına benzetildi

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir