Leo Dubois: Şampiyonluk için geldim

Galatasaray’ın yeni transferlerinden Leo Dubois dün yapılan egzersiz öncesinde soruları yanıtlarken, “Buraya oynamaya ve şampiyonluklar kazanmaya geldim” dedi.

Sezon başında sakatlık yaşadığını hatırlatan deneyimli futbolcu, “Bu sakatlık biraz fren yapmama sebep oldu. Şu anda yüzde yüz olarak geri döndüm ve tekrardan da ekibe yardımcı oluyorum. Fizikî olarak da çok uygun olduğumu düşünüyorum. Oynadığım için mutluyum” değerlendirmesinde bulundu.

Takımda çok kaliteli isimlerin olduğunu ve oluşacak rekabetten herkesin yeterli etkileneceğini kelamlarına ekleyen Dubois şöyle devam etti: “Şampiyon olmak için rekabete gereksiniminiz var. Bu kadro için olumlu bir mana taşıyor. Şu anda sol tarafta oynuyorum. Daha evvel oynadığım gruplarda sağda da oynadım, solda da oynadım. Bana çok fazla fark etmiyor. Ne tarafta bana vazife verilirse, o tarafta oynayabilirim.”

‘Zamana gereksinim var’

Şampiyonluk maksadı doğrultusunda büyük oyuncuların kıymetine vurgu yapan Fransız futbolcu, “Bizim maksadımız şampiyonluk yolunda büyük oyuncular ile devam etmek. İdmanlara baktığımız vakit, düzgün bir halde çalışıyoruz. Bunu gerçekleştirmek için de uğraş sarfediyoruz. Lakin biraz vakte da muhtaçlığımız var. Bu vakitte kadronun kimi otomatizmleri kazanması için gerekli. Kendi açımdan baktığım vakit rekabeti seviyorum ve ilerleyen devirde de bu otomatizmler ile ekibin âlâ bir yere geleceğini düşünüyorum” diye konuştu.

‘Gol katkısı çok önemli’

Leo Dubois yeni futbol anlayışında defans oyuncusu olarak gole katkı verilmesi gerektiğini de belirtti. Fransız futbolcu, “Tabii ki istatistik futbolda kıymetli yeri olan bir kavram. Daha evvel elde ettiğim istatistiklerden daha uygunlarını elde etmek isterim. Kendimi de geliştirmek istiyorum. Gol katkısı yapmak istiyorum. Bir defans oyuncusu olarak da gole katkı vermeniz önemli” tabirlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir