Meclis’in ‘afacanları’

TBMM’de, Meclis Lideri Mustafa Şentop’un talimatıyla 55 sokak kedisine bakılıyor. Seralar ve Fidanlık Kısmı işçisinin bakımını üstlendiği kediler, Meclis yerleşkesindeki 8 başka noktada besleniyor. Yaralı ve hasta kedilerin tedavisi ise imzalanan protokol kapsamında Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi tarafından yürütülüyor. Buradaki yuvalarda hayatını sürdüren kediler, milletvekilleri ve işçi ile birlikte ziyaretçilerin de ilgisini görüyor. Bilhassa ziyaretçiler burada karşılaştıkları kedileri severek fotoğraflarını çekiyor.

‘ONLAR BİZİM AFACANLARIMIZ’

Kedilerin bakımını üstlenen çalışanlardan Işık Küçük, bu işi severek yaptıklarını belirterek, “2 arkadaşımız devamlı bu hayvanlarımızın bakımlarında misyonlu oluyor. Ben de mama dağıtımı ve alımıyla ilgileniyorum. Onlar bizim afacanlarımız. Afacanlarımız meclisimize farklı bir hava katıyor. Burası onların da yuvası. İdaremiz, her türlü araç tedariki, yaralı kedilerimizin tedavileri ve mamaları konusunda çok önemli dayanak sağlıyor. Kedilerin bakım işleri Meclis’imize çok yakıştı. Meclis’imizden yalnızca beşerler değil hayvanlar da faydalanıyor. Bu uygulama ile hem çalışanlarımızın hem de dışarıdan gelen halkımızın çok derecede keyifli olduğuna inanıyorum” dedi.

‘3 YAVRU DOĞDU, ÖZEL ODADA BAKIYORUZ’

Meclis’te geçen ay bir kedinin de doğum yaptığını söz eden Küçük, şunları söyledi:

“Çiçek ismindeki kedimiz geçtiğimiz ay doğum yaptı ve üçüz kedilerini dünyaya getirdi. Biz de 3 yavrumuzun ismini Menekşe, Gül ve Kasımpatı koyduk. Onlara burada özel bir odada bakıyoruz. Anneleri bir aydır emziriyor ve artık yavaş yavaş sütten kesilmeye başladıkları için mama vermeye de başladık. TBMM’de çalışan çalışanımız de ayrıyeten bu kedilerimize büyük bir ilgi duyuyor. Onları daima seviyor. Kedilerin mamasını Sayın Meclis Liderimizin direktifleri doğrultusunda alıyoruz. Yavru kediler ve yetişkin kediler için başka ayrı mama alıyoruz. Kış öncesi mamalarımızı da depoladık. Lider yardımcımız Kamil Polat, konteyner tahsis etti. Bu konteynerlerde mamaları depoladık. Ayrıyeten bir de üniversitede tedavisi yapılıp geri gelen lakin güzelleşme basamağı devam eden kedilerimiz için rehabilite ünitesi kurmak ismine bir konteyner tedarik ettik”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir