Olaylı maç sonrası kongre kararı alındı

Tarsus Antrenman Yurdu Kulübü, Şanlıurfaspor ile oynanan olaylı maçın akabinde inanılmaz kongre kararı aldı.

TFF 2’nci Lig Beyaz Küme’de Tarsus Antrenman Yurdu, alanında Şanlıurfaspor ile 1-1 berabere kaldı. Maçta taraftarlar ortasında çıkan arbedede, kırılan koltuklar havada uçuştu.

Tarsus Antrenman Yurdu’nun 76’ncı dakikada attığı golle beraberliği yakalanmasının akabinde tribünde olay çıktı. İki ekip taraftarları, kırdıkları koltukları birbirlerine fırlattı. Polisin tribüne çıkıp, müdahalede bulunmasının akabinde olaylar son buldu. Maç sonunda alana inip, yedek kulübelerini kırmaya çalışan Şanlıurfaspor taraftarlarına polis mahzur oldu.

OLAĞANÜSTÜ KONGRE KARARI

Tarsus Egzersiz Yurdu idare şurası, Şanlıurfaspor ile yapılan ve sportmence geçen futbol müsabakasında yaşanılan olaylardan ötürü üzücü bir akşam olduğunu kaydetti. İdare heyeti tarafından yapılan açıklamada, “Oyuncularımıza, teknik takımımıza, saf sportmen taraftarlara, içi dolmayan mesnetsiz, haksız bir biçimde hiç kimse lisan uzatamaz. Yanlışsız yolda yürüyen Tarsus İdmanyurdu ailesi ve teknik gruba eğri insanların sportmenlik dışı hareket ve fiillerin bozmasına asla müsaade edilemez. Alanlarda şiddetin terörize olmasına müsaade vermeyen başta Mersin Vilayet Emniyet Müdürü’müze, Tarsus İlçe Emniyet Müdürü’müze ve tüm polis teşkilatımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Bu prestijle; Tarsus İdmanyurdu Spor Kulübü’nün 26 Eylül tarihli (oy birliği ile alınan) İdare Şurası kararı ile Mersin Valiliği Vilayet Dernekler Müdürlüğü’nün 29 Ağustos 2008 onay tarihli anılan tüzüğün 8. maddesince gerek stad içi, gerekse stad dışı, sportmenliğe yakışmayan, yaşanılan üzücü durumlar sonucunda alanlarda, münferit de olsa yaşanılan şiddetin, kendi memnunluğu ve çıkar odaklı diğer bir gayesi olmayan kişi ya da şahıslarca 100 Yıllık Kulübümüze ve spor kamuoyuna daha fazla ziyan vermemesi ismine 18 Ekim Salı günü saat 17.00’de Tarsus Belediyesi Nikah Ve Toplantı Salonu’nda ‘olağanüstü genel kurul’ kararı alınmış olup, ekseriyet temin edilemediği takdirde ikinci toplantı 25 Ekim Salı günü tıpkı yer ve tıpkı saatte yapılacaktır” tabirlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir