Patlama olan madende ‘yaşam odası’ umudu!

Bartın’ın Amasra ilçesinde Amasra Kuruluş Müdürlüğü maden ocağında bir patlama meydana geldi. Olay yerine sevk edilen çok sayıda grubun personelleri kurtarma çalışmaları devam ediyor. Edinilen bilgiye nazaran, saat 18.15 sıralarında Amasra Kuruluş Müdürlüğü maden ocağında bir patlama meydana geldi. Olay yerine çok sayıda AFAD, itfaiye ve sıhhat grubu sevk edildi.

‘YAŞAM ODALARI’

CNN TÜRK’e bağlanan Güngör Yavuzaslan verdiği bilgilerde, “Değişik bölgelerden çok sayıda grup sevk edildi. Bir bekleyiş var. Çok değerli kritik bir şey burada ömür odaları var. Ben de kendim yerin altına girdim gazetecilik yaptığım için. Şayet patlama anında ani bir halde burunları kanamadan hayat odalarına gidebildiyse emekçilerimiz, hayat kurtarma açısından bu çok değerli. Ömür odaları çok kritik.” dedi.

BAKAN KOCA ACI HABERİ DUYURDU

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada, “Bartın’da, bir maden ocağında meydana gelen patlamada, şu anki bilgilere nazaran; 2 vatandaşımız hayatını kaybetti, 20 yaralımız var. Patlamanın yaşandığı yere vilayet merkezi ve vilayet dışından 5 UMKE aracı ve 31 Ambulans, 1 Acil Müdahale Aracı ile toplam 149 işçi görevlendirilmiştir. Acı haberleri azaltmak, tüm Türkiye’ye âlâ haberler vermek için elimizden geleni yapacağız. Başımız sağ olsun.” tabirlerini kullandı.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir