Saadet Partisi Bursa’dan İsrailli yetkililere suç duyurusu

BURSA (İGFA) – Saadet Partisi Bursa İsrailli yetkililer hakkında hata duyurusunda bulundu

Bursa Adliyesi Cumhuriyet Başsavcılığına avukatlarıyla gelen Saadet Partisi Bursa Vilayet Lideri Ali Osman Karahan İsrailli yetkililer hakkında cürüm duyurusunda bulunduktan sonra çıkışta basın açıklaması yaptı.

Başkan Karahan, 1947 yılından bugüne Siyonist İsrail yetkilerinin verdiği talimatlar doğrultusunda, Filistin topraklarının büyük bir kısmını işgal edildiğini, Terörist israil sistematik katliamlarla yüz binlerce Filistinliyi öldürdüğünü söyledi.

“Özellikle Gazze’de İsrail tarafından 16 yıldır devam eden kuşatma sonucu tüm insanlığın gözü önünde suçsuz bayanlar, çocuklar ve yaşlılar başta olmak üzere iki buçuk milyon insan besin, su, ilaç, tıbbi gereçler, akaryakıt ve güç kaynakları üzere temel gereksinimlerden yoksun bırakılmıştır” diyen Karahan, “Bölge adeta ablukaya alınarak açık hava hapishanesine çevrilmiştir. 7 Ekim 2023 tarihinde ağır ambargo ve abluka altındaki Gazzede yaşıyan filistin halkı işgal edilen topraklarını işgalci Siyonist israilden geri alabilmek ve yasal müdafaa haklarını kullanarak direnişe geçmiştir. Siyonist terörist İsrail , uyguladığı ablukayı artırmakla kalmamış, İnsanlığa Karşı Kabahatlerin en ağırlarını suçsuz sivillere, çocuklara ve bayanlara karşı işlemiştir. Bunun da ötesinde Siyonist İsrail yetkililerinin verdiği talimatlar doğrultusunda işgal ettiği Filistin topraklarında , suçsuz sivil halka karşı büyük bir ambargo ve kuşatma uygulamıştır. Sistematik hale gelen bombardımanlarla Gazze halkına insani yardımların ulaşmasını engelleyerek soykırıma varacak derece büyük bir insanlık hatası işlemiştir” diye konuştu.

Filistin’deki suçsuz beşerler acılarını yaşayamadan, paylaşamadan başta Batı Şeria ve Kudüs olmak üzere çocuk katili devlet sıfatını alan İsrail’in haksız tutuklamalarına ve azap aksiyonlarına maruz kaldıklarını tabir eden Lider Karahan, terörist İsrail’in hücumlarında yaralanan kişi sayısının 12 bin 493 olduğunu yaralılardan 3 bin 983’ünün çocuk, 3 bin 300’ünün ise bayan olduğunu anlaşıldığını kaydetti.

Karahan açıklamasında, Türkiye’nin ulusal yayın organlarında, milletlerarası haber ajanslarının tamamına yakınının yazılı, sesli ve görsel yayınlarında; Devletlerin, milletlerarası kuruluş ve örgütlerin yazılı ve görsel söz, beyan, kınama ve yardım davetlerinde şüphelilerin kelam konusu insanlık dışı kabahatleri kasti işledikleri ortada olup bu konulara yönelik kanıt sunmak izahtan uzak olduğunu söz ederek, “Bu cihetle şüpheliler hakkında soruşturma ve kovuşturulma yapılması elzemdir. Cürüm duyurumuz sonucunda gerekli soruşturmanın yapılması ve hukuk çerçevesinde faillerin en şedit formda cezalandırılmalarını talep etmekteyiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir