Sakarya’nın karla mücadelesinde 24 saatlik rapor

SAKARYA (İGFA) – Yol Bakım ve Altyapı Uyum Dairesi Başkanlığı (YOLBAK) bünyesindeki karla uğraş grupları, yüksek bölümlerde tesirli olan kar yağışına karşı tedbirlerini hızla aldı.

İHBAR ANINDA KARŞILIK BULDU

Yağışın gece saatlerinde tesirini artırmasıyla teyakkuza geçen gruplar, tüm işçi takımıyla 24 saat nöbet sistemine geçerek Sakarya’nın dört bir yanından bilgi akışına başladı ve ihbarlara anında yanıt verdi.

Bu kapsamda yaklaşık 2 gündür aralıksız devam eden kar yağışının günlük hayatı etkilediği ve kar kalınlığının 50 santimetreyi aştığı 32 mahallede birinci andan itibaren çalışma başladı. Verilen birinci rapora nazaran Taraklı, Akyazı, Geyve, Hendek ve Kocaali ilçelerinde tuzlama ve kar küreme çalışmaları gece saatlerinden bu yana aralıksız devam etti.

32 KÜME YOLU ULAŞIMA AÇILDI

Ekipler, kritik noktalarda yolların açık kalmasını ve buzlanmanın önüne geçilmesini sağlamak hedefiyle ağır bir uğraş sarf ediyor. Bu kapsamda son 24 saat içinde ağır kar yağışı sebebiyle ulaşımda aksamaların yaşandığı 32 mahallenin küme yolu açıldı.

Anlık alınan ihbarlara hızla yanıt veren YOLBAK grupları, Sakarya’nın dört bir yanına ulaşarak karın oluşturacağı mağduriyetin önlenmesi için büyük bir çabayla çalışıyor.

“GECE GÜNDÜZ DEMEDEN NÖBET TUTUYORUZ”

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, “Karla uğraş gruplarımız, kentteki günlük ömrün aksamaması için gece gündüz demeden çalışarak vatandaşların inançlı bir formda ulaşımlarını sürdürebilmelerini sağlıyor” denildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir