Suç örgütü lideri Barış Boyun’un ağabeyi Silivri’de yakalandı

Cinayet de dahil birçok cürümden kırmızı bültenle aranırken İtalya’da yakalanan organize suç örgütü lideri Barış Boyun’un sağ kolu olduğu öne sürülen ağabeyi Zafer Boyun dün gece Silivri’de yakalandı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya nazaran, kırmızı bültenle aranırken İtalya’da yakalanan Barış Boyun ile 14 Nisan’da İstanbul’da yakalanan 139 şüphelinin akabinde dün gece de Zafar Boyun, yurt dışına kaçma hazırlanırken Silivri’de yakalandı. Suç örgütü lideri Barış Boyun’un sağ kolu ve kardeşi olduğu belirtilen Zafer Boyun’un sorgulanmak üzere Organize Hatalarla Çaba Müdürlüğü’ne götürüldüğü belirtildi.

Bu ortada, 14 Nisan’da İstanbul’da düzenlenen operasyonda Barış Boyun organize kabahat örgütünün üyesi olduğu kuşkusuyla 131 kişi yakalanmış, akabinde 8 kişi daha yakalanmıştı. 139 kuşkulu emniyetteki süreçlerin akabinde dün İstanbul Adliyesi’ne çıkarıldı. İstanbul Sulh Ceza Hâkimliği’nce sorgulanan 139 şüpheliden 46’sı hakkında isimli denetim kararları uygulanırken, 93 kuşkulu ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir