THY Teknik A.Ş. finansal sonuçlarını açıkladı: Şirket tarihinin en yükseği

Yıl içerisinde, Boeing 787 Dreamliner ve Airbus A350 uçak tipleri özelinde birinci üs bakım operasyonlarını tamamlayan şirket, Boeing 777-300ER iniş grupları üzerindeki birinci bakım sürecini de birebir yıl içerisinde gerçekleştirdi. 2022 yılında bin 193 adet uçak modül numarasını kabiliyetine katan şirket, yetkinliklerini ve müşterilerine sunmakta olduğu hizmet yelpazesini genişletti.

Şirket tarihimizde büyük bir muvaffakiyete imza atmış olduk

Türk Hava Yolları Teknik. A.Ş. İdare Şurası ve İcra Komitesi Lideri Prof. Dr. Ahmet Bolat

 Şirketin 2022 yılı performansı ile ilgili açıklamalarda bulunan Türk Hava Yolları Teknik. A.Ş. İdare Şurası ve İcra Komitesi Lideri Prof. Dr. Ahmet Bolat, “Havacılık bölümünün gereksinimlerine nazaran geliştirdiğimiz kabiliyetlerimiz ve her geçen yıl daha da artırdığımız bakım kapasitemiz sayesinde yerli ve yabancı müşterilerimize kusursuz bir bakım-onarım hizmeti sunmaktayız. 2022 yılını, amaçlarımızı gerçekleştirdiğimiz, pandemi öncesi periyotta yakaladığımız büyüme düzeyini ve gelir sayılarını aştığımız bir yıl olarak geride bıraktık. Birebir periyodu, 1,42 milyar dolar gelir ve 119 milyon dolar operasyonel kâr ile kapatarak, şirket tarihimizde büyük bir muvaffakiyete imza atmış olduk. Şirketimize duydukları itimat için müşterilerimize teşekkür ediyor, gösterdikleri azim ve özveri için çalışanlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Dünyanın farklı coğrafyalarında yer alan birçok hava yolu kuruluşuna komponent ve uçak bakım hizmeti sunan Türk Hava Yolları Teknik A.Ş., 2022 yılında 649 uçağa üs bakım hizmeti sağladı, 221 iniş ekibine ve 119.950 komponente bakım-onarım hizmeti sundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir