Yeşilova’ya ‘Great Place to Work’ sertifikası

BURSA (İGFA) – Dünyanın en uygun iş yerlerini ve çalışan memnuniyeti konusunda en başarılı uygulamaları kıymetlendiren Great Place To Work Enstitüsü tarafından, insan ve bu alandaki kültür alanında hayata geçirilen başarılı proje ve uygulamalarından dolayı Yeşilova Holding’e ‘Great Place to Work’ sertifikası verildi.

Alüminyum sanayisinde Türkiye’nin en esaslı ve başarılı şirketlerinden biri olan Yeşilova Holding, insan odaklı yaklaşımı, bu istikametteki kurum kültürü ve başarılı uygulamalarını Great Place to Work sertifikası ile tescilledi.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Küme İcra Şurası Lideri A. Yalçın Yeşilova, “Yeşilova olarak yarım asırdır faaliyetlerimize devam ediyoruz. Bu süreçte tüm paydaşlarıyla itimada dayalı güçlü bağlar kuran Kümemizin, çalışanlarına sağladığı ayrıcalıklar ile Great Place to Work sertifikasını almaya hak kazanmasından ötürü gururlu ve mutluyuz” dedi.

EN KIYMETLİ VARLIĞIMIZ, ÇALIŞANLARIMIZ

Yalçın Yeşilova, şunları söyledi: “Yeşilova’da biz, geçmişten bugüne kurumsal yapımızı oluşturan prensipler ve sahip olduğumuz kıymetler ile tüm paydaşlarımız için yarar yaratma anlayışıyla hareket ediyoruz. Bu noktada faaliyetlerimizi, BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri çerçevesinde yürütürken, en kıymetli varlığımız olan çalışanlarımızın refahını ve gelişimini odağımıza alıyoruz. ‘Mutlu Çalışanlar ile Sürdürülebilir Bir Dünya’ hedefimiz doğrultusunda daha üretken ve kapsayıcı bir kurum kültürü oluşturma maksadıyla çalışıyor, çeşitlilik ve kapsayıcılığı benimsiyor, cinsiyet ayrımcılığına karşı duruyoruz. Beşere yatırımı bir kültür olarak görüyoruz. Bu da bizlere hem sürdürülebilir tertip ve işimizin devamlılığını hem de çalışanlarımızın memnunluğunu sağlıyor. Çalışanlarımızı daima odağımızda tutarak, birlikte kültürümüzü inşa ediyoruz.”

Sürdürülebilirlik ve beşere yatırımı, faaliyetlerinin merkezinde konumlandıran Yeşilova Holding’in bu mevzudaki anlayışı ve siyasetleriyle oluşturduğu yol haritasında; sorumlu üretim ve tüketimden güç idaresine, etraftan topluma kadar birçok maksat barındırdığını da açıklayan Yalçın Yeşilova, toplumsal cinsiyet eşitliği ve bayan çalışanların desteklenmesi alanında da değerli uygulamaları devreye aldıklarını söyledi.

Açıklamasında, küme genelinde tüm insan kaynakları siyasetlerinin, çalışan ve çalışan adaylarına ayrımcılık yapılmaksızın fırsat eşitliği çerçevesinde uygulandığını söz eden Yeşilova, “Ekiplerimiz liderlik, çalışan gelişimi, çalışan tecrübesi, bağlantısı ve çalışan bağlılığını artırıcı değerli faaliyetler gerçekleştirmektedir. Arkadaşlarımızın gereksinim ve beklentilerini daima ölçümleyerek ve yeterli anlayarak, esnek ve uygulanabilir tahlillerle yeni tertipler ve stratejiler belirlemeye devam ediyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir