Ahmet Davutoğlu: Kimse gençlerin geleceğini ipotek altına almaya kalkmasın

Davutoğlu, seçim çalışmaları kapsamında geldiği Afyonkarahisar’da, hayatını kaybeden iş insanı Hacı Nurettin Güzbey’in ailesini ziyaret ederek taziyelerini iletti.

Daha sonra kentte bir otelde düzenlenen basın toplantısında konuşan Davutoğlu, Millet İttifakı’nın Türkiye’de siyaseti yine şekillendirmek için çalıştığını belirtti.

Davutoğlu, “Afyonkarahisarlı hemşehrilerime tabir etmek istiyorum. Hiç çekinmeden, korkmadan, kimsenin sizin özgür iradenize ipotek koymasına müsaade vermeden 14 Mayıs’ta sandıklara inşallah gideceksiniz” tabirini kullandı.

Milet İttifakının gelir adaletini savunduğunu lisana getiren Davutoğlu, her alanda adaletsizliği gidereceklerini söyledi.

Davutoğlu, 14 Mayıs’ta Türkiye’de yeni bir devrin, yeni bir siyasetin, yeni bir psikolojinin, yeni bir iklimin hakim olacağını belirterek, şunları kaydetti:

“Türkiye’de Millet İttifakı olarak en üst seviyede 6 genel liderin oluşturduğu iklimin vilayetlere, ilçelere kadar yayılmış olmasından çok memnun oldum. Bu Türkiye’nin barışı için gerekli. Millet İttifakı, millet önünde açıkça yaşayan ittifaktır. İnşallah önümüz parlaktır. Kimse karamsarlığa kapılmasın. Kimse Türkiye’nin geleceğini, bilhassa de gençlerin geleceğini ipotek altına almaya kalkmasın.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir