Çankaya Belediyesi Çankaya Evleri kursiyerlerinin bir yıl boyunca yaptıkları ürünler, sergilerle taçlanıyor


Çankaya Belediyesi Çankaya Evleri kursiyerlerinin bir yıl boyunca yaptıkları ürünler görücüye çıktığı sergi heyecanı başladı. 6 -13 Haziran arasında açılacak Çankaya Evleri yılsonu sergileri, Başkentliler için tam bir festivale dönüşüyor. İlk sergi 6 Haziran’da Can Yücel Parkı içinde açılırken, Yüzüncüyıl ve Hasan Ali Yücel Çankaya Evi’nin kursiyerlerinin hazırladığı onlarca eser ve ürün ilk sergide beğeniye sunuldu.

Çankaya Belediyesinin 21. yüzyılın halk evleri olarak tasarladığı ve vatandaşların sosyal aktivitelere katılarak çeşitli kurslarla kendilerini geliştirdikleri Çankaya Evleri’nde eserler sergilenmeye başlandı. Hayatın her alanına yönelik sosyal aktivitelerle Çankayalıların hizmetinde olan ve sayısı 29’u bulan Çankaya Evleri’nde kursiyerler bir yıllık emeklerini sergileme mutluluğunu ve gururunu yaşıyor. Resimden rölyefe, takı tasarımından okuma yazmaya, seramikten örgüye, dekoratif ev aksesuarlarından dil kurslarına kadar yaklaşık 100 branşta hizmet verilen Çankaya Evleri’nde 30 bin kursiyer bir yıl boyunca hem sosyalleşiyor hem de bir eser ortaya çıkarmanın mutluluğunu yaşıyor.

SERGİ PROGRAMI
7 Haziran 2023 Çarşamba (bugün) Ayrancı Çankaya Evi’nin Ayrancı Baharevi’nde saat 11.00’de, Emek Çankaya Evi’nin Emek Pazar Yerinde saat 13.00’de gerçekleşecek sergilerinin yanı sıra Çankaya Evleri 2022-2023 Dönemi Yıl Sonu sergi programı şöyle devam edecek:

8 Haziran 2023 Perşembe/ Saat: 13.00
Yer: Maltepe Çankaya Evi 

Cebeci Çankaya Evi ve Maltepe Çankaya Evi 

9 Haziran 2023 Cuma / Saat: 13.00
Yer: Muharrem Dalkılıç Parkı 

Beysukent, Bilkent, Çayyolu, Mutlukent,  Ümitköy, Türkan Saylan ve Türkkonut Çankaya Evi 

10 Haziran 2023 Cumartesi/ Saat: 13.00
Yer: Sokullu Ahmet Arif Parkı 

Dikmen, Sokullu, Mürsel Uluç, Nazım Hikmet Çankaya Evleri  

12 Haziran  Pazartesi / Saat: 13.00
Yer: Esat Pazar Yeri 

Bademlidere, Bayraktar, Esat, Umut ve Mimar Sinan Çankaya Evi 

13 Haziran 2023 Salı / Saat: 13.00
Yer: Yıldız Hizmet Binası 

Birlik, Yıldız, Zübeyde Hanım Çankaya Evleri  

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir