Cumhurbaşkanı Erdoğan milli futbolcuları telefonla arayarak tebrik etti

EURO 2024 Elemeleri D Kümesi 4’üncü maçında A Ulusal Futbol Grubu, Samsun’da oynanan müsabakada Galler’i 2-0 mağlup ederek maç ziyadesiyle liderliğini sürdürdü. Çabanın akabinde Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve TFF Lideri Mehmet Büyükekşi, Ay-yıldızlıların soyunma odasına indi. Soyunma odasında Bakan Bakın telefonundan tüm ekibi tebrik etmek için arayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arda Gülerin attığı gol için, ’Bunlar istisna goller’ yorumunu yaptı.

TÜM KADROSU TEBRİK ETTİ

İlk olarak kadro kaptanı Hakan Çalhanoğlu ile görüşen Erdoğan, “Hepinizi tebrik ediyorum. Başından sonuna kadar izledim. Sahiden bu akşam farklı bir iftihar yaşattınız bizlere. Letonya maçında sorunluyduk fakat bu akşam daha rahattı. Sonucu düzgün oldu. Hepsine benden selamlar. Hepsini gözlerinden öpüyorum” dedi.

Milli grubun ikinci golünün altında imzası olan Arda Güler ile de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Arda gözlerinden öpüyorum. Sahiden süper bir goldü. Bunlar çok istisna goller. Bakış, o zıt köşeye atışın çok çok hoştu. Gözlerinden öpüyorum sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir