Davutoğlu: Bekle Erdoğan, bekle! Hak ettiğin cevabı bu akşam alacaksın

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün partisinin TBMM Küme Toplantısı’nda konuşma gerçekleştirdi. Erdoğan, 2023 seçim gününü 14 Mayıs 2023 olarak açıkladı. Gündemi seçim olan Erdoğan, birebir vakitte Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu ve DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan‘ı maksat aldı.

Erdoğan, Gelecek Partisi başkanı Davutoğlu’na yönelik olarak, “Bizden üniversite istediler. Bunların vakfına üniversite tahsisi yaptık. Biz bu tahsisi yaptık. Kendisi ne vakit başbakanlık koltuğuna oturdu, o tahsis yapılan yeri bila bedel vakfına mülk edindi.

Türkiye’de bunun öbür örneği yok. Bila bedel mülk edinme hakkı bizim vakıf maddelerine nazaran yok lakin bunlar yaptı. Bunu milletimize anlat bakalım. Nasıl izah edeceksiniz!

Devlet beyefendi (MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli’yi kastediyor) hoş kullanıyor, ‘Serok Ahmet’ diyor. Bu tıp işler yapıyor. Ne yaptın? Kurduğumuz üniversiteyle muvaffakiyet grafiğiniz ne? Yok. Biz de bunların yolsuzlukları sebebiyle üniversiteyi aldık, devletimize mal ettik.

Şehir Üniversitesi, Marmara Üniversitesi’nin mülkü olarak hizmete devam ediyor, verdiğimiz imkanlar da çok daha ileri” formunda tabirler kullandı.

Davutoğlu ile başladı Babacan ile devam etti

Erdoğan, Babacan’ı da Baykar’la ilgili kelamları nedeniyle eleştirerek şu halde konuştu:

“Geleceklermiş de geldikleri vakit bunlara hesabını soracaklarmış. Bu işin rekabetinin oluşması lazımmış. Ya sen rekabet nedir bilir misin ya! Sen git çocuk bezi satmaya devam et. Home dokumacılık üretmeye devam et. Senin işin değil bu” dedi.

Erdoğan ayrıyeten Babacan’a, “Üzgünüm, 15 sene yanımda bulundu lakin demek ki benden bir şey alamadı” dedi.

Davutoğlu’ndan birinci karşılık geldi

Gelecek Partisi başkanı Ahmet Davutoğlu, resmi toplumsal medya hesabı Twitter’dan mevzu ile ilgili bir paylaşımda bulundu. Davutoğlu, yalnızca iki cümle kullanarak, “Bekle Erdoğan, bekle! Hak ettiğin yanıtı bu akşam alacaksın” formunda konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir