Diyarbakır Galeria’daki hayvanlar kurtarılmayı bekliyor: Yıkım kararı durduruldu

Şirin Bayık

DİYARBAKIR – Diyarbakır’da arama kurtarma çalışmalarının akabinde yıkımına karar verilen Diyar Galeria’da 14 hayvanın mahsur kaldığı öğrenildi. Enkaz önünde toplanan hayvanseverler, hayvanların çıkarılmasını istedi. Hayvanseverlerin yansıları üzerine savcılık tarafından yıkım kararını durdurulduğu öğrenildi.

Diyar Galeria önünde toplanan hayvanseverler, “Orada hayvanlarımız var, artık çıkartın onları. Kaç gündür ne yemek yediler ne su içtiler. Siz alamıyorsanız bırakın biz alalım” diyerek reaksiyon gösterdiler.

‘BİZİ OYALIYORLAR’

Enkaz önünde 14 gündür bekleyen hayvansever Şilan Koyuncu, “Depremin birinci gününden bu yana bekliyoruz. Bize dediler ki ‘insan çalışması bitsin halledeceğiz.’ Cumhurbaşkanı buraya geldiği vakit, AFAD Müdürü İlhami Çakmak’tan kelam aldım, ‘Tamam kurtaracağız, hazırlan gel’ dedi. Saat 18.00’de burada olduk, 18.00’den gece 23.00’a kadar bizi oyaladılar. Bugün yıkım başlayınca, bütün dernek ve federasyonlara haber vermek zorunda kaldım” dedi.

HAYVAN SAHİBİ: ONLARI YAŞARKEN ÖLDÜRMEK SUÇ

Enkaz önünde kedisini bekleyen hayvan sahibi bir bayan ise, “Kedimi görüyorum, içeriden zıplıyor. Sarsıntıdan evvel bir yere 10 kilo mama bırakmışlar. Yaşıyorlar, onları yaşarken öldürmek bir suç” diyerek yansısını gösterdi.

Enkaz önünde bekleyiş devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir