Henüz 16 yaşındaydı… Köpekbalığı saldırısında can verdi

Avustralya Perth’deki bir ırmakta yunus sürüsüyle yüzmek için suya atladıktan sonra bir köpekbalığı tarafından parçalanan 16 yaşındaki bir kız çocuğu hayatını kaybetti. Polis, Perth’in Fremantle liman bölgesindeki Swan Irmağı’ndaki bir köprünün yakınında hücum mahalline çağrıldıklarını söyledi.

Polisin yaptığı açıklamada, kız çocuğunun ağır yaralı olarak sudan çıkarıldığı ve olay yerinde hayatını kaybettiği belirtildi.

Polis, kurbanın arkadaşlarıyla birlikte olduğunu ve köpekbalığı saldırısı sırasında ırmaktaki bir yunus sürüsüyle yüzmek için jet ski’den atladığını düşünüyor.

Australian Broadcasting Corp’un haberine nazaran yetkililer kıza ne tıp bir köpekbalığının saldırdığından emin değil. Taarruzun akabinde Fremantle civarındaki Swan Irmağı’nda insanların daha dikkatli olmaları davetinde bulunuldu.

Batı Avustralya sularında yaşanan son ölümcül köpekbalığı saldırısı Kasım 2021’de, 57 yaşındaki bir adamın Perth’deki Port Beach’te büyük beyaz bir köpekbalığı tarafından öldürülmesiyle gerçekleşmişti.

halktv.com.tr // Dış Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir