İşkenceyle öldürülen bebek davasında yeni gelişme

Olay, 26 Ocak’ta saat 20.00 sıralarında Asmalıevler Mahallesi 6603 Sokak’ta meydana geldi. Tek katlı konutun önünde bir çocuğun ağladığını görenler, durumu polise bildirdi. İhbarla adrese gelen takımlar, içeri girdiklerinde Murat Aslan K. bebeğin hareketsiz yattığını gördü.

Çağırılan sıhhat takımları, bebeğin hayatını kaybettiğini belirledi. Savcı ile polis grupları, konutta ayrıntılı inceleme yaptı. Meskende bulunan 1’i 9 aylık, oburu 5 yaşındaki 2 kardeş ise Toplumsal Hizmetler Vilayet Müdürlüğü’nce muhafaza altına alındı.

Darbeye bağlı beyin kanaması

Babası ‘uyuşturucu husus ticareti yapmak’ kabahatinden cezaevinde bulunan bebeğin yapılan otopsisinde; bacaklarında sigara yanıkları, yüzünde ve başında da darp izlerine rastlandı. Bebeğin darbeye bağlı beyin kanaması sonucu öldüğü belirlendi. Otopsinin akabinde çalışma başlatan polis, bebeğin vefatının akabinde konuttan kaçtığı belirlenen anne Güler K. ile arkadaşları Volkan Y., Atakan E. ile Yusuf Y. yakalanıp, gözaltına alındı.

Sigara yanıkları

Öte yandan meskenin duvarındaki ve Murat Aslan’ın üzerindeki kan izlerinden yola çıkılarak, uyuşturucu kullanan şüphelilerin bebeğin başını duvara çarptığının belirlendiği belirtildi. Bebeğin yumruk darbeleri sonucu dudağının patladığı, yüzünde darp sonucu morluklar oluştuğu ve kulak gerisinde daha önceye ilişkin olduğu belirlenen sigara yanıklarının tespit edildiği öğrenildi. Emniyetteki süreçlerinin akabinde anne ile 3 arkadaşı, bugün ağır güvenlik tedbirleri altında adliyeye sevk edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir