İYİ Parti Edirne Merkez İlçe Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri istifa etti

ÂLÂ Parti Edirne Merkez İlçe Lideri Serpil Balcı Gören ve idare konseyi üyeleri, vazifelerinden ve partiden istifa etti.

Anadolu Ajansı’nın haberine nazaran, Serpil Balcı Gören, merkez ilçe başkanlığında idare şurası üyeleri ile düzenlediği basın toplantısında, “cesur bir Türk bayanı olarak, genel lideri bayan olan GÜZEL Parti’nin yılmaz neferi olmaktan daima gurur duyduğunu” söyledi.

İl başkanlığı atamasında YETERLİ Parti Genel Merkezi’nin Edirne’deki iradeyi yok saydığını ileri süren Gören, demokrasi ismine milletvekilliği aday adaylığı temayül yoklaması yapan genel merkezin tekrar demokrasi ismine parti tüzüğünün 26’ncı hususunu yok saydığını savundu.

‘BU YOLA HER TÜRLÜ ADALETSİZLİKLE GAYRET ETMEK İÇİN ÇIKTIM’

“Ben bu yola her türlü adaletsizlikle çaba etmek için çıktım. Bu adaletsiz ortama boyun eğersem kendimle çelişmiş olurum” diyen Gören, adalete olan inancına kimsenin gölge düşürmesine müsaade vermeyeceğini belirtti.

Gören, “Genel merkezin bu haksız tavrı sonucunda delegenin büyük teveccühü ile seçilerek geldiğim Edirne Merkez İlçe Başkanlığı vazifemden ve GÜZEL Parti üyeliğimden istifa ediyorum. Benimle bir arada tüm idare konseyi üyelerim de misyonlarından ve parti üyeliklerinden istifa etme kararı almışlardır” dedi.

Bir gazetecinin sorusu üzerine Gören, bugün 66 şahıstan oluşan Merkez İlçe Başkanlığı üyeleri ile toplam 150 UYGUN Partilinin daha istifa ettiğini belirtti.

Son 2 günde DÜZGÜN Partiden Keşan İlçe İdaresi, Edirne Vilayet Genel Meclisi DÜZGÜN Parti Küme Sözcüsü Hüseyin Erbay, Edirne Belediye Meclisi’nin ÂLÂ Partili üyeleri His Şener ve Ergun Dönmez ile çok sayıda kişi istifa etmişti. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir