Juan Mata: Şampiyonluklar kazanmak istiyorum

Süper Lig’e verilen ulusal ortada Galatasaray, İstanbulspor’u konuk etti. Sarı-kırmızılıların yeni transferi Juan Mata birinci maçına çıktı. Juan Mata karşılaşma sonrası değerlendirmelerde bulundu.

Galatasaray formasıyla şampiyonluklar kazanmak istediğini belirten Juan Mata, “Kariyerimin bu devrinde en üst düzeyde çaba edebileceğim bu biçim bir yere gereksinimim vardı. Burada şampiyonluklar kazanmak istiyorum. Lig maçında atmosferin inanılmaz olduğunu görmüştüm. Bugün de binlerce kişi bizi karşıladı. Taraftarımıza teşekkür etmek istiyorum” dedi.

Kondisyon antrenörleri eşliğinde çalıştığını açıklayan Juan Mata, “Çok kıymetli gruplardan çok kıymetli oyuncular geldi. Hocamızın takımdan mutlu olduğunu düşünüyorum. Oynamak, çaba etmek ve kazanmak istiyoruz. Kadronun bunu her dönem yapması gerekiyor. Kondisyon hocalarımızla çalışma fırsatı yakaladım. Kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Dönem maçlarında kendimi olabildiğince göstereceğim” sözlerini kullandı.

Sarı-kırmızılılara transfer sürecini anlatan Juan Mata, “Transfer çok kısa müddet içinde gerçekleşti. Türkiye’de bu kadar büyük bir kadrodan teklif geldiğini öğrendikten kısa bir mühlet sonra görüşmeleri tamamladık. Erden Beyefendi ile görüştük. Onun gelmiş olması bu süreci hızlandırdı. Ben de uçağa atlayıp buraya geldim” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir