Kerem Kınık iddialara ilişkin çok net konuştu: Bağışlar doğrudan vatandaşlarımıza ücretsiz ulaştırılmaktadır

11 ili yıkan zelzelelerin akabinde birçok kurum ve STK, bölgeye yardım gönderdi. Bu noktada Ahbap Derneği’nin de gönderdiği çadırların bir kısmının Kızılay‘dan satın alındığı ortaya çıktı.

ÇADIR DIŞINDA BESİN DA SATIN ALINMIŞ

Tartışmalar devam ederken Ahbap Derneği Kurucusu Haluk Levent, Kızılay‘dan besin gereçleri aldıklarını da belirtti. Levent açıklamasında “Kızılay en başta bir besin kurumudur. Biz de onlardan yemek aldık, esasen ahlaki oluyor. Bu yemeklerden satın alabiliyorsunuz, konserveler yapabiliyorsunuz. Kızılay kurumunun alt iştiraki olan Kızılay Lojistik A.Ş den 30 bin adet 4 kişilik bir ailenin 3 öğünlük yemeğini karşılayan ve 1 yıl bozulmayan besin satın aldık. Canlı yayın sonuna denk geldi. Bilginize.” dedi.

“GELİRLERİN TAMAMI KIZILAY’A AKTARILIYOR”

Sosyal medyada bahse ait reaksiyonlar yükselirken, gözlerin çevrildiği Kızılay Lideri Kerem Kınık’tan bir açıklama geldi. Kınık, şu tabirleri kullandı: “Kızılay Cemiyeti kendisine gelen BAĞIŞLARI gereksinim sahiplerine ulaştırmaktadır, muhakkak SATMAMAKTADIR. Basında yer alan mevzu Kızılay’a sürdürülebilir gelir üreten insani yardım afet alanında uzmanlaşmış şirketlerimizin faaliyetleridir. Afet, İnsani Yardım, Sıhhat, Savaş Lojistiğinde uzmanlaşmış memleketler arası humaniter bölümün en büyük lojistik firmalarından biridir ve gelirlerinin tamamını insani yardım maksatlı Kızılay Cemiyetine aktarmaktadır.

Zor vakitlerde, güç bölgelere, yüksek kapasite ile memleketler arası kalite standartlarında tedarik zinciri kurarak takviye veren @kizilaylojistik şirketimiz; Hazır Besin, Kuru Besin, Hijyen Setleri, Mutfak Setleri üzere insani yardım materyallerini BM, STK vb’lerine tedarik etmektedir.

“BAĞIŞLAR SATILMAMAKTADIR”

@KizilayLojistik bu hizmetleri uzmanlaşmış bir şirket olarak gerçekleştirmekte ve bölüme paha katarken Kızılay Cemiyetine de gelir üretmektedir. Katiyetle KIZILAYA TESLİM EDİLEN BAĞIŞLAR SATILMAMAKTADIR. Bağışlar direkt vatandaşlarımıza fiyatsız ulaştırılmaktadır.

“AHBAP İLE TİCARİ ALAKA, KIZILAY İLE DEĞİL KIZILAY LOJİSTİK ŞİRKETİ İLE GELİŞTİRİLDİ”

Ahbap Derneği ile tesis edilen ticari ilgi de Kızılay Cemiyeti ile değil Kızılay iştiraki olan Kızılay Lojistik Şirketi ile geliştirilmiştir. En sıkıntı vakitlerde vatandaşlarımıza sağlıklı ve muteber besin temini konusunda uzmanlaşmış kapasitesi ile hizmet verilmeye devam edilmektedir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir