Malatya’da Et-Balık Pazarı’na inceleme

MALATYA (İGFA) – Malatya Büyükşehir Belediye Lideri Selahattin Gürkan’ın teşebbüsleriyle kentin birçok noktasına kurulan esnaf çarşılarına bir yenisi daha eklendi.

6 Şubat sarsıntılarında ağır hasar alan ve yıkılan adliye binasının bulunduğu alanda yer alan Büyükşehir Belediyesine ilişkin kapalı otopark, Et ve Balık Pazarı esnaflarına tahsis edilerek, dükkânlara dönüştürüldü.

Yeni yerlerinde işlerine devam eden esnaflar ise Lider Gürkan’a teşekkürlerini sunarak, Lider Gürkan’ın her daim destekçileri olduklarını söz ettiler.

Esnaf Murat Can, “Bizlere yaptığınız hizmetlerden ötürü teşekkür ederim. Halkımız ve bizim için çok değerli bir hizmet yaptınız. Allah sizlerden razı olsun” diye konuştu.

Başkan Gürkan’ın kendilerine vermiş olduğu takviyelerden ötürü memnuniyetini lisana getirenİrfan Yılmaz, “Şu anda bulunduğumuz yer Büyükşehir Belediyesinin otoparkıydı. Sağ olsun Büyükşehir Belediye Liderimiz Selahattin Gürkan, 6 Şubat’ta dükkânları yıkılan balık, kasap ve tavukçu esnaflarımıza burayı tahsis etti. Burası Malatya’nın hizmetini karşılayacak hoş bir yer oldu. Liderimize bizlere vermiş oldukları dayanaklardan ötürü çok teşekkür ederiz” biçiminde konuştu.

Kasap Pazarı Esnafı Mehmet Yolcu,“6 Şubat sarsıntılarından sonra iş yerlerimiz yıkıldı. Biz 10 ay iş yapamadık. İş yapabilmek ismine Kırıkkale’ye, Elazığ’a gittim, olmadı. Sonra tekrardan Malatya’ya geldim. Burada kimse bize dayanak olmadı. Sağ olsun tekrar Liderimiz elimizden tuttu, bizlere burayı tahsis etti. Allah Liderimiz Selahattin Gürkan’dan bin defa razı olsun” dedi.

Başkan Gürkan’ın esnafın hep yanında olduğunu söz edenMalatya Kasaplar Odası Lideri Yusuf Küçer, “Sayın Liderimiz Selahattin Gürkan, 6 Şubat zelzelesinden bu yana bizim yanımızda olan tek Liderdir. Tahminen kimileri ‘abartıyor’ diyecek ancak gelsinler kendi gözleriyle yeni yerimizi görsünler. Bizler esnaflarımız için konteyner istediğimizde ve bu konteynerler için altyapı, elektrik, istediğimizde her vakit bizleri güler yüzle karşıladı ve bizi hiçbir vakit ötelemedi. Bizlere sunduğu dayanaklar ismine Liderimiz Selahattin Gürkan’a sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” sözlerine yer verdi.

Malatya Sebzeciler Esnaf OdasıBaşkanı Yasin Yıldız,ise konuşmasında“6 Şubat’ta yaşadığımız zelzelelerin birinci anından bugüne kadar her vakit yanımızda olan bir Belediye Liderimiz var. Biz kendisinden ziyadesiyle razıyız. Bugüne kadar her vakit esnafın yanındaydı, bundan sonraki süreçte de yanımızda olacağından eminiz. Bu türlü bir çalışma yaptığı için esnafımız ismine Malatya Büyükşehir Belediye Liderimiz Selahattin Gürkan’a çok teşekkür ederim” cümlelerine yer verdi.

Mülkiyeti Büyükşehir Belediyesine ilişkin kimi yerlerin esnaflara tahsis edilerek yeni iş yerlerinin oluşturulduğuna vurgu yapanFen İşleri Dairesi Lideri Yusuf Aknişan,“6 Şubat sarsıntılarından dolayı önemli manada yara alan esnaflarımızın mağduriyetlerinin giderilmesi noktasında bilhassa mülkiyeti Büyükşehir Belediyemize ilişkin olan yerlerin süreksiz iş yerlerine dönüştürülmesi ile ilgili çalışmaları sürdürerek, esnaflarımızın için yeni iş yerlerini bir bir hayata geçiriyoruz. Daha öncede birçok iş kolunda oluşturduğumuz iş yerlerine ilaveten Et ve Balık Pazarı’nın dönüşümünü tamamlayarak, esnafımıza tahsisini gerçekleştirdik. Burada 40’a yakın esnafımız faaliyetlerini sürdürüyor. Tavukçu, Balıkçı, Kasap esnafımız Yeni Et ve Balık Pazarı’nda hizmetlerini sürdürüyorlar. Lavabo, mescit ve ek müştemilatlarıyla hoş bir iş yeri haline dönüştürüldü. Bizlere verdiği takviyelerden ötürü Büyükşehir Belediye Liderimiz Selahattin Gürkan’a teşekkür ediyorum” açıklamalarında bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir