PSG’de Mbappe depremi! Sözleşme feshi şoku

PSG’de Mbappe bilmecesi devam ediyor. Geçtiğimiz dönem sansayonel bir kontrata imza atarak mesleğine PSG’de devam etme kararı alan Fransız yıldız için işler yolunda gitmiyor. Mbappe, PSG idaresinin kendisine verdiği kelamları tutmamasını münasebet göstererek kadrodan ayrılmak istediğini idareye bildirdi. Mbappe avukatlarının da devreye girmesini talep ederek kontrat feshini gündemine aldı. İşte detaylar…

SAHTE HESAPLARLA AKINA GEÇTİLER

Fransız yayın kuruluşu Mediapart’ın yaptığı çalışmanın akabinde Paris Saint Germain’in, Kylian Mbappe başta olmak üzere çok sayıda isim üzerinde baskı kurabilmek ve tenkitlere karşılık vermek için düzmece toplumsal medya hesapları açtığı ortaya çıktı.

İspanyol Marca gazetesinde yer alan haberde ise PSG idaresinin futbolcular ve öteki grupların kulüplerinin yöneticilerini gaye aldığı tez edildi.

PSG YALANLADI

Paris Saint Germain idaresinden bir isim RMC Sport’a yaptığı açıklamada mevzuya ait şu tabirleri kullandı: “Paris Saint Germain, birçok toplumsal medya ajansıyla çalışan memleketler arası bir markadır. Kulübün ve ortaklarımızın başarılını tanıtmak ve kutlamak için toplumsal medya kullanıyoruz. Kulüp olarak, rastgele bir şahsa ziyan vermek için ajanslarla irtibat kurmadık.”

MADRID’İ GERİ ÇEVİRİP PSG’DE KALMIŞTI

Geçtiğimiz dönem PSG ile kontratı sona erecek olan Kylian Mbappe, Real Madrid’e transfer olmak üzereyken son anda yapılan inanılmaz teklif oyuncuyu ikna etmiş ve 2025 yılına kadar Fransız takımında kalmıştı. 

Yaşanan tartışmaların akabinde ekipte devam etmeye karar veren 23 yaşındaki oyuncunun Paris Saint Germain’den imza parası olarak 300 milyon euro aldığı belirtilirken Fransız oyuncuya birebir vakitte yıllık net 100 milyon euro maaş ödeneceği argümanları gündeme gelmişti.

MARCA’DAN OLAY SAV: AYRILMAK İSTİYOR

İspanya’dan Marca, Kylian Mbappe’nin PSG’den ayrılmak istediğini tez etmişti. Takımda mutsuz olan yıldız futbolcu, görünüşe nazaran kontrat yenilenirken kendisine verilen yetkilerin kağıt üzerinde kaldığını hissediyor. Paris takımı idaresinin kontrat yenilerken Mbappe’ye verdiği birçok kelamı tutmadığı belirtilirken mutabakatın açıklandığı üzere 2025’e kadar değil, 2024’e kadar olduğu belirtildi.

Bu yüzden ayrılmak isteyen Mbappe, kendisini uzun müddettir isteyen Real Madrid’e gitmeyi amaçlıyor.

FRANSIZLAR MANŞETTEN DUYURDU: MUKAVELESİNİ FESHETMEK İSTİYOR

Fransa’dan L’Equipe, Kylian Mbappe’nin PSG ile mukavelesini feshetmek için avukatlarını devreye soktuğunu sav etti. Haberde Mbappe’nin toplumsal medya üzerinden yapılan akınlardan rahatsız olduğu ve PSG idaresinin mukavele uzatma görüşmelerinde kelamlarını tutmadığı gerekçesiyle rahatsız olduğu vurgulandı.

L’Equipe’de yer alan haberde şu tabirlere yer verildi;

Fransız forvet mümkün olan en kısa vakitte PSG’den ayrılmak istiyor. Bu kış bir ayrılıktan kelam edilse de astronomik sayılar bu ihtimali azaltıyor. Oyuncunun kendisini isteyecek yeni kulübü bulması için muhtemelen yazı beklemek gerekecek. Birçok kulüp Mbappe’yi transfer edecek bütçeye sahip değil. Yıldızın avukatları, çok daha radikal bir yol üzerinde çalışıyorlar: PSG ile 2024’te sona erecek olan mukaveleyi (bir yıllık uzatma seçeneğiyle) feshetme mümkünlüğü. 

Bunun için Mbappe’nin danışmanları, başşehir kulübünün bu çevrimiçi taciz kampanyası kıssasıyla önemli bir suistimal yaptığını mahkemede kanıtlamak zorunda kalacaklar. Bu durumda Mbappe, geçen Mayıs ayında imzaladığı mukaveleyi feshedebilir ve diğer bir kadroya ücretsiz imzalama imkanına sahip olabilir. Mbappe bu mukaveleyi yargı yoluna gitmeden acilen bozmak isterse, PSG’nin toplam kontrat mühleti boyunca kendisine ödemesi gereken maaşa muadil büyük bir meblağ ödemek zorunda kalacak. Farklı bir deyişle Mbappe kontratını bozmak isterse, yeni imzalayacağı kulüp bu ödemeleri gerçekleştirmek zorunda kalacak. Farklı seçenekler masaya yatırılacak. Geriye yalnızca bir karar vermek kalıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir