Rıdvan Dilmen’den flaş derbi yorumu: Bu işi bilmiyor

Spor Toto Harika Lig’in 8. haftası, Beşiktaş – Fenerbahçe derbisine sahne oldu. İki grup taraftarlarının da merakla beklediği derbi golsüz eşitlikle sonuçlandı ve taraflar alandan 1’er puanla ayrıldı.

Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, TV 8,5’ta yaptığı yorumlarla derbiyi kıymetlendirdi. Dilmen’in Fenerbahçe Teknik Yöneticisi Jorge Jesus ile geçtiğimiz dönem kadronun başında misyon yapan Vitor Pereira ortasında yaptığı karşılaştırma dikkat çekti.

RIDVAN DİLMEN’İN YORUMLARI:

“POZİSYON FAKİRLİĞİ VARDI”

“Son yıllarda gördüğüm en makûs derbilerden biri. Durum fakirliği vardı. Ruhsal faktörler gidişatı etkiledi.”

“UZUN MÜDDETTİR BÖYLESİNİ GÖRMEDİM”

“Coşkulu bir Beşiktaş taraftarı vardı maçtan evvel, seremoniye kadar. İki haftadır beklenen derbi olmasına karşın oyun inisiyatifi Fenerbahçe’deydi fakat olmadı. Hiç konut sahibinin üstün oynamadığı bir derbi görmedim uzun müddettir.”

“JESUS’UN KAZANMAYA GELDİĞİNİ HİSSEDİYORDUM”

“Beşiktaş ligde Başakşehir’e, Fenerbahçe de Konya’ya karşı zorlanmıştı evvelki haftalarda… Maçın gidişatında Jesus’un kazanmaya geldiğini hissediyordum.”

“KAYBETSE GİDERDİ”

“Alan şad, satan şad durumu oldu. Fenerbahçe otobüse binecek, kumanyasını yiyecek 1 puan 1 puandır deyip konutuna dönecek. Kaybetse bence Ismael giderdi. Tedirginlik onda da vardı. Son dakikalarda kazanmayı hesaplamış o aşikardı. Aslında adil bir sonuç oldu.”

“TARAFTARLAR MUTSUZ”

“Beşiktaş taraftarının tamamı, Fenerbahçe taraftarının yüzde 90’ı mutsuz ayrıldı maçtan. Biz bu Beşiktaş’ı nasıl yenemedik diyordur Fenerbahçeliler.”

“PEREIRA BİLMİYOR”

“Pereira da 3-4-3 oynatıyordu. Jorge Jesus ve Vitor Pereira’nın hiçbir istikametleri benzemiyor. Bir tek vatandaşlıkları birebir. Vitor Pereira 3-4-3 oynatmasını bilmiyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir