Büyük iddia: EYT’de tarih 2008 mi olacak?

Hükümet seçime giden yolda kesenin ağzını açtıkça açıyor. Sözleşmelilere takım, EYT düzenlemesi, Cumhuriyet tarihinin en büyük vergi, SGK borç yapılandırması, emlak vergisi borçları, elektrik, su ve tahsil kredisi borçları..

Habertürk müellifi Bülent Aydemir, bugünkü yazısında çok konuşulacak bir argüman ortaya attı. Aydemir emeklilikte “2000 sonrası mağdurlarla ilgili bir kademeli emeklilik çalışması başlatıldığını” yazdı.
Son periyotta arkası arkasına gelen düzenlemelerin Erdoğan hükümetinin “seçimi kazanmayı ne kadar çok istediğini gösterdiğini” belirten Aydemir “Vatandaşta, ‘Beklenen her şeyi yapacaklar algısı oluştu” diye sürdürdüğü yazısında kıymetli bir öngörüde bulundu.

Aydemir, “2000 sonrası mağdurlarıyla ilgili çalışma…” başlıklı bugünkü yazısında şu sözleri kullandı:
“EYT düzenlemesinden birinci etapta 2 milyon 250 bin kişi yararlanacak. SGK üzerinde büyük yük oluşturacak bu düzenlemeyle birlikte hayal kırıklığı yaşayan vatandaşlarımız da oldu. Bir gün ile EYT’yi kaçıran ya da birinci işe giriş tarihi 2000 sonrası olan vatandaşlar da kendileriyle ilgili düzenleme yapılmasını talep ediyor. Onların beklentisi EYT’liler üzere yaş koşulu olmadan prim ve hizmet yılı kuralını doldurmak şartı ile emekli olmak değil. Kademeli emeklilik istiyorlar.

Aydemir “2000 sonrası SGK mağdurları” diye bir kümenin örgütlenmeye başladığını da yazdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir