Diyanet, 2023 takvimlerine Cumhuriyet Bayramı’nın tarihini 30 Ekim olarak yazdı

Diyanet İşleri Başkanlığı, 2023 için bastırdığı takvimlerde Cumhuriyet Bayramı’nın tarihini 30 Ekim olarak yazdı. Diyanet yaptığı açıklamada, kelam konusu takvimlerin toplatılmaya başlandığını duyurdu.

Halk Tv’den Eda Narin’in haberine nazaran, her yıl için takvim hazırlayan Diyanet İşleri Başkanlığı, 2023 takvimini de hazırladı. Tarihi 29 Ekim olan Cumhuriyet Bayramı, Diyanet’in bölge bölge bastırdığı 2023 takviminde 30 Ekim’e yazıldı. Karadeniz bölgesinde dağıtılmak üzere hazırlanan takvimdeki kusurun farkedilmesiyle dağıtılan tüm takvimler geri çekildi.

“Matbaadan kaynaklı baskı yanlışı olduğu görülmüştür”

Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, 2023 yılı namaz vakitleri takvimleri için ihale alan matbaadan kaynaklı 16-31 Ekim 2023 tarihleri ortasında baskı kusuru olduğu vurgulanarak, “Toplanan takvimlerdeki yanılgılar tıpkı matbaa tarafından düzeltilerek 15 gün içerisinde tekrar vilayetlere gönderilecektir “ sözleri kullanıldı.

Döner Sermaye Daire Başkanlığı tarafından ihale yolu ile bastırılan 2023 yılı namaz vakitleri takvimlerinde toplamda 66 bölge için baskı yapıldığı tabir edilen açıklamada, şu bilgiler yer alıyor:

“Bu baskılardan dört bölgede ihaleyi alan matbaadan kaynaklı 16-31 Ekim 2023 tarihleri ortasında baskı yanlışı olduğu görülmüştür. Kusur tespit edilir edilmez duruma süratli bir formda müdahale edilmiş ve ilgili vilayetlerdeki takvimler matbaa tarafından toplanmıştır. Toplanan takvimlerdeki yanılgılar birebir matbaa tarafından düzeltilerek 15 gün içerisinde tekrar vilayetlere gönderilecektir.” (İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir