Erciyes yolunda çalışmalar sürüyor

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Hacılar için birçok projeyi hayata geçirdiklerine vurgu yapan Hacılar Belediye Lideri Bilal Özdoğan, Hacılar Erciyes yolu üretim projesinin yalnızca Hacılar için değil, birebir vakitte Kayseri için de büyük katkı sağlayacağını belirtti.

Erciyes yolu projesi hakkında açıklamalarda bulunan Lider Özdoğan, “Yolumuz, Develi ile Kayseri merkezi üzere kıymetli bölgeler ortasındaki ilişkiyi güçlendirecek. Bu proje, iş dünyası, hastaneler ve başka kıymetli tesisler için daha süratli ve verimli bir ulaşım sağlayacak” dedi.

Özdoğan kelamlarını şöyle sürdürdü: “Bilindiği üzere yol, medeniyetin temel taşlarından biri ve geçmişte yaşanan acı olaylar bu gerçeği daha da vurguluyor. Biz vazifeye geldiğimizde, bu yolun güncellenmesi ve genişletilmesi gerektiğini biliyorduk. Halkımızın bu husustaki taleplerini de göz önünde bulundurduk. Siyasette değerli bir prensip vardır: Makul talepleri takip etmek ve gerçekleştirmektir. Biz, bu ilkeyi hem makul taleplerle hem de tesirli bir takip sistemiyle uygulayarak Erciyes Yolu projesini hayata geçirmeye karar verdik. Hacılar – Erciyes Yolu projesi, 2023 Türkiye’sine yakışır bir altyapı oluşturmak gayesiyle yürütülen büyük bir projedir. Bu proje, hem imar uygulamalarını tertibe sokmuş olacak hem de vatandaşlarımızın daha rahat ve süratli bir halde Erciyes Dağı’na ulaşmasını sağlayacaktır. Toplamda 8 kilometrelik bir yol olan Erciyes Yolu’nun üretim sürecinde karayolu kamulaştırma süreçleri ve yol açma süreçleri titizlikle takip ediliyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir