Gençlik ve Spor Bakanı’ndan ‘Hükümet istifa’ sloganları hakkında açıklama

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Üstün Lig’de yaşanan tribün olaylarına dair basın açıklaması yayımladı.

Bakan Kasapoğlu açıklamasında şu sözlere yer verdi:

“Ülke ve millet olarak; tarihin en büyük felaketlerinden birini yaşadığımız bu periyotta, devletimiz ve milletimiz el ele vermiş, yaralarımızı sarmak konusunda sarsılmaz bir irade ortaya koymuştur. Geride bıraktığımız üç hafta göstermiştir ki bu topraklar uygun günlerin memnunluğunu birlikte paylaştığı üzere makus günlerden de birlik olarak çıkmayı başaracaktır.

Bu büyük felaketin birinci anından itibaren spor dünyası da tek yürek olmuştur. Spor, bu güçlü süreçte birleştiren bir köprü olma misyonunu en güçlü formda yerine getirmiştir. Spor topluluğu topyekün uygunluk yarışının içinde yer almış; renk, arma ve forma fark etmeksizin gönüller birlikte hareket etmiştir. Bu örnek duruş, sporun bir tarafıyla rekabet olduğunu lakin temelinde dostluk ve kardeşlik barındırdığını tüm dünyaya göstermiştir.

Ülkemizin bu birlik ruhuna ve sporun düzgünleştirici gücüne, sarsıntının yaralarını sarmaya devam edeceğimiz süreçte çok daha fazla muhtaçlığı olacaktır.
Ancak her sıkıntı periyotta olduğu üzere bu büyük felakette de birtakım çıkar kümelerinin tekrar boş durmadığı, spor toplulukları ve tüm kulüpler tek yürek olurken, birilerinin gayeli provokasyonlara giriştiği görülmektedir. Spor alanları siyaset alanları değildir. Spor karşılaşmaları siyaset üretme merkezleri değildir. Sporu siyasete alet etmenin birlik ve beraberliğe ket vurmaktan diğer bir sonucu de yoktur. Bu acı felaketin yaralarını, yüzyılın dayanışmasıyla sarmaya devam edecek, kamu, özel kesim, sivil toplum ve millet olarak el ele vererek sıkıntı günleri birlikte aşacağız. Provokasyonlara da hiçbir vakit müsaade vermeyeceğiz.

Zaten tüm kulüpler ve gerçek sporseverler bu misyonu layıkıyla yerine getirmekte ve 85 milyona güç veren birlikteliklere imza atmaktadır. Sporun birleştirici gücüne, özellikle bu türlü güç ve problemli günlerde çok daha fazla gereksinimimiz olduğunu tekrardan tabir eder, aziz milletimize bir kere daha başsağlığı dilerim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir