İstanbul’da ‘güçlendirme’ için Antakya’daki yıkılmayan bina masada

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda; “Yapıları sarsıntıya karşı güçlü hale getirmek için ‘güçlendirme’ de güzel bir seçenek” dedi. İmamoğlu, Antakya’da üç şiddetli zelzelede ayakta kalan binada uygulanan güçlendirme seçeneği dahil İstanbul için en yanlışsız seçenekleri hizmete sunacaklarını açıkladı.

Ekrem İmamoğlu, Twitter hesabından büyük bir zelzele beklenen İstanbul’un dayanıksız binaları için bir açıklama yaptı.

İmamoğlu yaptığı açıklamada, “Yapıları zelzeleye karşı güçlü hale getirmek için ‘güçlendirme’ de uygun bir seçenek. Antakya’da, yan yana, tıpkı projeyle, birebir yıl yapılan binalardan biri büsbütün yıkılıyor oburu ayakta kalıyor. Bu uygulama dahil İstanbul için en hakikat seçenekleri hizmete sunacağız” dedi.

DUVARLARI LİFLİ KARBON POLİMER KULLANILARAK GÜÇLENDİRİLMİŞTİ

Antakya Sümerler Mahallesi’nde Belediye Kooperatif Konutları’nda bulunan A3 Blok sarsıntıda yıkılmış, A1 Blok ağır hasar görmüş, A2 Blok ise meydana gelen 3 sarsıntıda de ayakta kalmıştı. İBB Lideri Ekrem İmamoğlu, geçen günlerde yıkılmayan blokta incelemelerde bulunmuş, yetkililerden blokun duvarlarında “lifli karbon polimer” kullanılarak güçlendirildiği bilgisini almıştı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir