İYİ Partili Özvarinli’ye salgın hastalık soruşturması

İYİ Parti Genel Lider Danışmanı Dr. Hasan Sami Özvarinli, Sıhhat Bakanlığı Teftiş Kurulu’nun kendisi hakkında soruşturma başlattığını duyurdu.

Özvarinli, mevzuyla ilgili bir açıklama yaptı. ANKA’da yer alan habere nazaran Özvarinli yaptığı açıklamada,“Az evvel Sıhhat Bakanlığı Teftiş Kuruludan aradılar, hakkımda soruşturma açılmış. Kendilerine ilettim, söylediklerimin ardındayım diye. Milletim için tabutluklardan, idam sehpalarını her bedeli öderim! Memleketin evlatları Meral Akşener’in yolundan yürümeye devam edecek” dedi.

Ne olmuştu?

İYİ Parti’nin İskenderun’da kurduğu sahra hastanesinde misyon yapan Dr. Hasan Sami Özvarinli, sarsıntı bölgesinde salgın hastalık olduğuna savında bulunarak, şu açıklamayı yapmıştı: “Bölgede büyük bir salgın var ve bunun tek sebebi bu insanlara içme suyu sağlayamamak ve banyo imkanları sunmamak, öbür hiçbir izahatı yok. Şayet bu çabayı vermezsek zelzelede göçüğün altından kurtardığımız insanları bu diareden, ishal ve bulantıdan kaybederiz.”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da, Özvarinli’nin argümanlarının temelsiz olduğunu belirterek, şunları kaydetmişti: “Depremden etkilenen bölgelerde sıhhat hizmetleri ve halk sıhhati önlemleri en üst düzeyde yürütülmektedir. Bölgede salgın hastalığa işaret eden bir durum mutlaka yoktur.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir