Teksas’ta 5 kişinin katledildiği olayın şüphelisi yakalandı

San Jacinto County Şerifi Greg Capers, basın toplantısında, kuşkulu Francisco Oropesa’nın Montgomery bölgesinde bulunan bir akrabasının konutunda ele geçirildiğini duyurdu.

Capers, 38 yaşındaki Oropesa’nın dolapta çamaşırların altında saklanırken olaysız bir halde yakalandığını söyledi.

San Jacinto County Başsavcısı Todd Dillon da birebir konutta bulunan Oropesa’nın kız arkadaşı Divimara Nava ve olaydan sonra yakalanmaması için kendisine yardım eden bir arkadaşının yardım ve yataklıktan gözaltına alındıkları bilgisini paylaştı.

Francisco Oropesa

Dillon, Oropesa’nın FBI’ya yapılan bir ihbar üzerine yakalandığını, hücumda kullanılan silahın da ele geçirildiğini ve balistik incelemesinin yapılacağını aktardı.

Yakalandıktan sonra bugün birinci defa hakim karşısına çıkarılan Oropesa, 5 farklı cinayetten suçlandı.

CNN’e açıklama yapan bir yetkili, Oropesa’nın vefat cezası suçlamasıyla yargılanabileceği değerlendirmesini yaptı.

5 KİŞİ HAYATINI KAYBETMİŞTİ

Teksas eyaletinin Cleveland kentinde 28 Nisan gecesi bir konutta açılan ateş sonucu 5 kişi hayatını kaybetmişti.

Polis açıklamasında, Oropesa’nın bahçede AR-15 tüfeği ile atış talimi yaptığı, komşunun yeni doğmuş bebeğin uyuyamadığını belirterek atışı durdurmasını istemesi üzerine ortalarında tartışma çıktığı aktarılmıştı. Açıklamada, Oropesa’nın komşu meskeni bastığı belirtilmişti.

Daha evvel 4 defa hudut dışı edildiği ortaya çıkan Meksika kökenli Oropesa’nın, meskende bulunan 10 şahıstan 5 aile üyesini infaz metodu katlettiği kaydedilmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir