Türkiye’nin en ucuz salkım domatesi Aziziye’de

Hasadına başlanan birinci günden bu yana vatandaşlardan büyük ilgi gören Ilıca domatesi, Erzurum’da sofraları süslemekle kalmıyor, birebir vakitte enflasyona baş da tutuyor. Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Birliği ile imzalanan protokol çerçevesinde kilogram fiyatı 8.90 liradan satışa sunulan Ilıca domatesi, şu anda Türkiye’nin en ucuz salkım domatesi olma özelliğini taşıyor.

“Dalından Sofraya” sloganıyla üretilen Ilıca domatesi, öteki yörelere ilişkin olan ve piyasada 20 lirayı bulan fiyatlardan satılan domateslere bile kök söktürürken, gösterilen ilgi sebebiyle Tarım Kedi Kooperatif Marketlerine eser sevkiyatı ise aralıksız devam ediyor. Aziziye Belediye Lideri Muhammed Cevdet Orhan, “Ilıca domatesi, Türkiye’nin yalnızca en lezzetli domatesi değil, birebir vakitte en ucuz salkım domatesi olma unvanıyla da sofralara ulaşıyor” diyerek, Tarım Kredi Kooperatif Marketlerini işaret etti.

Orhan: “Türkiye’nin en ucuzu”

Erzurum Bölge Birliği Bölge Müdürü Bekir Parlak’la birlikte Tarım Kredi Kooperatif Marketlerinin Dadaşkent mağazasını gezen Aziziye Belediye Lideri Muhammed Cevdet Orhan, Ilıca domatesinin süslediği sebze-meyve reyonunda incelemelerde bulundu. Tarım Kredi Kooperatif Marketlerinde kilosu 8,90 liradan satışa sunulan Ilıca domatesinin şu anda Türkiye’nin en ucuz salkım domatesi olduğunu vurgulayan Lider Orhan, yaptığı değerlendirmede, enflasyonla uğraş vurgusu yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın besin eserlerinde indirim seferberliği başlatılması noktasında Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Birliği’ne çok özel bir misyon yüklediğini hatırlatan Lider Orhan, “Hatırlanacağı üzere bu seferberliğe bizler de Ilıca domatesimizle ortak olmuş ve Tarım Kredi Kooperatifleri Erzurum Bölge Birliği Bölge Müdürlüğü ile protokol imzalamıştık. İşte bu çerçevede Ilıca domatesimiz şu anda Türkiye’nin en ucuz salkım domatesi olarak rafları süslüyor. Vatandaşlarımız da salkım domates fiyatlarına yönelik ufak bir araştırma yaparlarsa, Ilıca domatesinin piyasanın en ucuzu olduğunu rahatlıkla görebilirler” diye konuştu.

Parlak: “Tüm şubelerde satışta”

Aziziye Belediye Lideri Muhammed Cevdet Orhan, Tarım Kredi Kooperatifleri Erzurum Bölge Birliği Bölge İdare Heyeti Lideri Recep Küçükoğlu, Bölge Müdür Yardımcıları Özkan Yıldırım ve Mehmed Ağah Ayık, Bölge Tedarik-Pazarlama Direktörü Kibar Hakan Korukçu ve Tarım Kredi Marketleri Saha Sorumlusu İsak Kara ile birlikte objektiflere poz veren Bölge Müdürü Bekir Parlak ise, Ilıca domatesini pazarlıyor olmanın kendileri için de büyük bir ayrıcalık olduğunu söyledi.

Aziziye Belediyesi ile yapılan protokol gereği pazarlama sürecinin ortada hiçbir aracı olmadan yürütüldüğünü lisana getiren Bölge Müdürü Parlak, “Protokolümüz çerçevesinde Aziziye Belediyemiz üretecek, biz satacağız. Halkımız, Hilalkent, Şükrüpaşa, Kayakyolu, Yıldızkent ve Dadaşkent mağazalarımızda Ilıca domatesine kilosu 8,90 liradan ulaşabilir ve diledikleri kadar satın alabilir. Ben şahsım ve kurumum ismine Aziziye Belediyemize ve Liderimiz Sayın Muhammed Cevdet Orhan’a sunduğu bu imkan ve yaptığı bu yatırım için teşekkür ediyorum” biçiminde konuştu.

KAYNAK: İHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir