Bakıcı Dehşeti: 91 Yaşındaki Kadının Kafasından Aşağı Sıcak Yemek Döktüler

91 yaşında bakıma muhtaç olan yaşlı bayana bakıcısı ve bakıcısının oğlu tarafından azap uygulandı. Başından aşağı sıcak yemek döküldüğü argüman edilen yaşlı bayan, hastanede mevt kalım savaşı veriyor.

Ankara’da meydana gelen bakıcı dehşeti akıllara sakinlik verdi. Argümanlara nazaran, 91 yaşında bakıma muhtaç Münevver Güneysu, bakıcısı C.C. (77) ve bakıcının oğlu S.C. (54) tarafından dövülerek çeşitli azaplara maruz kaldı. Ayrıyeten bakıcının oğlu S.C. tarafından bakıma muhtaç Münevver Güneysu’nun başından aşağı sıcak yemek döküldüğü de tezler ortasında yer aldı.

Güneysu’nun uğradığı şiddeti ise kızı ve torunları fark etti. Meskeninde Güneysu’yu ziyaret eden aile yakınları, darp izlerini görünce neye uğradıklarını şaşırdı. Yakınları tarafından hastaneye kaldırılan Güneysu’nun hastanede ömür uğraşı verdiği öğrenildi.

Yaşlı bayanın torunu Derya Yılmaz yaşadıklarını şöyle anlattı:

“Kız kardeşime telefon ediyor babaannem, ‘kızım ayağım çok berbat diyor’ bundan 4 sene evvel ameliyat olmuştu. ‘Ağrım var gelip doktora götürebilir misin’ diyor bunun yanı sıra da babaannem durumu kız kardeşime söylemek istemiyor. Zira yanında komşuları olduğu için çekiniyor, söylemek istememiş açıkçası. Kız kardeşim işten çıkıp geldi, biz babaanneme ziyaret gittik, duruma bir bakalım neyin nesi, ameliyat olan bacağında bir sorun mi var diyerek. Oraya gittiğimizde kapıyı bayan açtı, oğlu odanın tekinde oturuyordu. Odanın tekini ona vermişlerdi. Kapıyı açtığında bayanın hız tabirinden anladım ben suçlanma üzere bir söz vardı hızında.’

“İçeri girdik babaannem sessiz bir halde ‘hoşgeldiniz kızım’ falan dedi. Biraz sohbet ettik, bayan hiç oturmuyor, bir triplere girdi.”

‘Sonra ben babaannemin yanına gittim. ‘Babaanne nasılsın yeterli misin’ dediğimde ‘İyiyim yavrum iyiyim’ dedi lakin bayan karşısında olduğu için tam net bir şey söylemedi. Daha sonra ‘babaanne ayağına bakalım’ dedim. Ayağına baktığımız vakit morluklar, darp izleri ve dedim ki ‘ne oldu babaanne, ayağındaki izler ne?’ Düştüm kızım dedi sonra tekrar yan tarafını çevirdiğimde ‘buram çok ağrıyor’ dedi. Sonra dedi ki ‘Beni tekmeledi, mutfakta yemek yiyorduk salona geçerken vurdu bana ayağıyla’ dedi. ‘Yere düştüm, yerdeyken tekmeledi her yerimi’”

Güneysu’nun hayati tehlikesi olduğunu lisana getiren Yılmaz, “Sonrasında bayan bizi bir reaksiyonla karşıladı ‘Hayır biz dövmedik, yapmadık, kendisi düştü’ dedi. Bir insan düşüp de her yerini morartamaz ki. Babaannem kendisi bilgileri memur arkadaşlara iletti. Konuşuyor, şuuru çok yerinde, hekim ve hocalar baktılar, şuurunun yerinde olduğunu söylediler fakat karnında ve dalağında kanama olduğu için her an her şey olabilir, hayati tehlikesi var dediler.”

Yılmaz ayrıyeten babaannesi Güneysu’nun başından aşağı sıcak yemek döküldüğünü ve boğazının sıkıldığını da lisana getirdi.

Güneysu hastanede hayat çabası verirken ailesi ise bakıcılardan şikayetçi oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir