Mehmetçik teröristlerin Zap’taki ”kale”sine girdi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Mehmetçiğin teröristlerin Zap’taki mağarasına girdiğini bildirdi.

Suriye’nin kuzeyindeki üs bölgelerine yapılan atak teşebbüsünün akabinde 12 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildiren Akar, şöyle konuştu:

“Mehmetçik teröristlerin ‘girilemez’ dediği yerlere girmeye, ‘çıkılamaz’ dediği yerlere çıkmaya devam ediyor. Terör yuvaları, kampları yıkılmaya devam ediliyor. Dün, Mehmetçik, Irak’ın kuzeyinde Zap bölgesinde Çemçö ismi verilen, teröristlerin kelamda ‘kale’ olarak gördüğü, ‘girilemez’ diye nitelendirdiği mağaraya da girdi. Çok sayıda silah, mühimmat ele geçirildi. Mehmetçik vatanı için ‘ölürsem şehit kalırsam gazi’ anlayışı ile çalışmalarına kararlılıkla devam ediyor.”

Türkiye’nin başta Irak ve Suriye olmak üzere tüm komşularının toprak bütünlüğüne, egemenlik haklarına saygılı olduğunu belirten Akar, hudutların ve vatandaşların güvenliğinin sağlanmasının değerine vurgu yaptı.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin tek maksadının teröristler olduğunu belirten Akar, “DAEŞ nasıl Müslümanları temsil etmiyorsa, terör örgütü PKK da hiçbir vakit bizim Kürt kardeşlerimizi temsil etmiyor. Kimileri operasyonlarımızın maksadını çarpıtarak, Kürt kardeşlerimize yönelikmiş üzere algı oluşturmaya çalışıyorlar. Türkler ve Kürtler kardeştir. Biz binlerce yıl birlikte yaşadık, Cumhuriyeti birlikte kurduk, şehitliklerde birlikte yatıyoruz. Dostluğumuzu, kardeşliğimizi parçalayamazsınız, 85 milyon tek yumruk, tek yürektir.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir